škola volá

mama prváčky

Ahoje všetci čo riešite prvý deň školáka, mňa zaujíma, kedy podľa vás treba najskôr vstať aby to bolo ráno bez stresu? Školu máme hneď za cestou a desiatu mám prichystať ja alebo dieťa nechať nech sa učí aj to?

nemam meno

Baby, vďaka za rady, no môj malý sa aj na moje počudovanie, teší. Zoberie si so sebou svojho obľúbeného plyšáka, tak snãď to zabere. A mobil ste dávali svojim deťom do školy od prvej triedy či nie? Lebo neviem či mu ho už dám, alebo až neskôr keď bude väčší...

pomocnica

Podľa mňa je lepšie, keď tam rodičia budú(aspoň jeden), ale nemusia byť, keď tam dieťa nie je stratené, alebo keď nie je tá škola ďaleko, lebo to určite ho doniesť a byť tam aj s ním ak je to možné. Ale čo viem ja, tak sa prihlasuje na obedy v prvý deň a takto, ale dá sa zavolať aj učiteľke, ak máš už na ňu kontakt, aby dieťa prihlásilo za teba a ty zaplatíš neskôr, alebo tak, neviem presne. Ale je to prvý deň, tak keď na to nie je nejaký dôležitý dôvod, tak by som tam išla dieťa pobudiť a nafotiť, veď spomienky, toto sa stane iba raz!
PS:keď tam dieťa nechce ísť a robí doma cirkusy, tak to treba podporu a ísť tam s ním určite!

DDenisa

Ja riešim podobný problém a moje jediné dieťa už malo dnes 2 hysterické záchvaty, lebo nechce ísť do školy a doteraz sa tešilo a to až príliš.

zita 05

S prvým dňom v škole si nerobte vôbec žiadne starosti. Užite si ho a nebuďte v strese. Tak bude v pohode aj Váš prváčik.
Pani učiteľky sa Vás ujmú a o všetkom Vás budú informovať. Do triedy ísť nemusíte, ale myslím si, že sama budete chcieť svojho prváčika vidieť v lavici. Určite tam nemusíte byť obaja rodičia. Možno Vám v triede bude chcieť pani učiteľka dať ešte nejaké inštrukcie k ďalším dňom, ale viac toho bude až na prvom rodičovskom niekedy asi koncom septembra. Prajem Vám príjemný zážitok. Dajte vedieť, ako bolo.