Anorexia

Príspevok v téme: Anorexia
Viki1

Ahoj mam jeden problem :/ . Asi pred rokom som si povedala ze schudnem tak som s tym zacala...z váhy 62 kg som schudla na 49 kg. A to som dokazala za velmi kratky cas.Mama ma kvoli tomu brala k doktorke kazde dva týždne a vždy pred tým ako sme tam šli som sa vela napila aby som bola ťažšia keď ma vážila.chvílu sa mi darilo držať si váhu ale potom som nabrala naspäť asi 4 kg tak som zača s chew and spit či ako to znamená požuť a vypluť a s bulímiou .tak to som sa dostala naspäť .potom som si váhu držala tak že som jedla po čajových lyžičkách alebo som jedla pol hrianky denne.strašne som sa vtedy pri tom bála že priberiem aj ked na jedlo budem myslie,dýchať vôňu,alebo ho mať v ústach.potom sa. vo mne niečo zlomilo až som sa začala strašne prejedať a pribrala naspäť na váhu 57 kg .kamoška o tom vedela tak ma donútila zdravo jesť a schudla som na 55 kg.chvílu to bolo fajn ale prišli vianoce a pribrala som a teraz sa už radšej na váhu ani nepostavím lebo viem že keby som to spravila spustí sa to od znova ale to už asi nechcem .teraz sa snažímzdravo jesť ale vždy to nezvládnem stále mám v hlave jedlo a keď som chvílu šťastná a nemyslím na to tak sa pozriem do zrkadla keď sa prezliekam a chcem s tým všetkým začať.neviem čo s tým.a keď som chudla páčilo sa mi to ten pocit že som dosiahla ciel a cele to prebiehanie...neviem či som bola alebo som anorektička poraďte

Gima

Podla mňa máš, miernu poruchu. Pri určení spravnej váhy sa zohladnuje výška a posledne desatinné číslo by malo byť menšie o 9 čísel a výsledok je normálna váha. 69 - 9 = 60
Znížená vaha môže súvisieť s poruchou štítnej žlazy, anemiou, hormonálnou poruchou atd. Pokiaľ si mladá, myslím, že také malé vyšetrenie by ti nezaškodilo. U dospievajucich ide o rutinné vyšetrenie.
V najllepšom prípade sa môže jednať o stresové obdobie.

beke

Ahoj, ano, podla vsetkeho si mala PPP. Neviem ti nejak poradit, pretoze sama to teraz zazivam. Ak mas chut a cas, mozes si precitat moj "pribeh" ako som sa k tomuto dostala. Ja pravdepodobne nemam anorexiu, ale ortorexiu. Este v marci som vazila 57kg (mam 168cm a 15 rokov). Nevyzerala som az tak tucne, iba som mala velke stehna a brucho. To mi nevadilo, ale postupom casu mi to zacalo prekazat lebo som nemohla nosit oblecenie ako moje kamaratky. Tak som si povedala, ze nejake to kilecko dam dole. Bola som vtedy naivna a myslela som, ze mozem jest normalne ako som zvykla len pridam denne pol hodku pohyb a schudnem (blbost viem). Ale cuduj sa svetu, mala som zrazu 54 kg. ale tucna som bola stale. Na zaciatku leta som mala 53kg. Prve tyzdne som bola zufala a nejedla som (max polovicu chleba za den)Tak som mala 50kg.Vtedy som sa zacala zaujimat o zdravu stravu a cvicenie (lebo ma to uz deptalo). Zacala som jest vylucne zdrave potraviny (co teraz uz ani pecenu zeleninu nezjem lebo sa bojim ze tam je nejaky tuk) a robit rozne kardia a neviem co este. Porcie jedal sa postupne znizuju a pred par dnami som sa vazila a mam 47,5kg.. Normalne sa bojim jest :( Prepac za dlhy koment ale hadam sa aspon nebudes citit v tomto sama. Je to hrozne. Prajem ti aby si sa mala rada, a bola zdrava