Čo mám robiť keď som lenivá?

Príspevok v téme: Čo mám robiť keď som lenivá?
sonya456

Som lenivá od prírody...Zdedila som to po otcovi, ktorý je lenivý celý život...Nikdy toho veľa nenarobil a keď išiel napr. ku svojej mame, tak si tam išiel ľahnúť do postele aj s topánkami, lebo bol lenivý sa vyzuť...Môj najväčší problém je asi ten, že si 1. neviem vytvoriť návyk. To znamená, že neviem ani ráno vstať z postele, a vždy vyspávam tak do 11-tej. Pritom, keď som chodila do práce na 8 hod., tak som polroka musela vstávať, ale po pol roku, ako mi tá práca skončila, hneď na druhý deň som zase nabehla na starý rytmus, a zase som vyspávala...čiže nezvykla som si 2. nemám motiváciu. Nie som spokojná so svojim životom, nič v živote, do čoho som investovala energiu mi nevyšlo, a preto sa mi nechce ani do ničoho púšťať.3. mám strašne málo energie. Hneď som unavená, hneď som brutálne spotená, a červená v tvári, hneď mám svalovicu. Preto si musím ísť sadnúť a oddychovať. Navyše som slabá, a mám také slabé ruky, že napr. minule som si bola vyzdvihnúť niečo v obchode čo vážilo 2kg a niesla som to tak 10 min. a prišla som domov úplne spotená a triasli sa mi ruky z toho...Lenivosť mi ničí život.

kolego

Pre ženu je to v pohode, nájdi si včas šikovného muža, ktorý ťa bude obskakovať, dnes muži vedia variť, prať, upratovať, ... ty sa vyhovor, že ťa mama nepustila do kuchyne a to ti vystačí. Dobre sa vydaj kým si mladá, muž zaobstará bývanie, nakúpi, navarí, odvezie ... ojojój.

Filip TT

Budik si treba dat daleko od postele, aby sa clovek musel postavit a dojst k nemu. Ked uz k nemu dojdes, nevracaj sa do postele, ale pokracuj do sprchy, daj si studenu.

lLily

jak spravny lenivec by si sa mala len povalovat, kaslat na vsetkych a vsetko, mat to na haku...proste by si nemala robit nic:)

pomocnica

Motivácia-zmeň svoj život k lepšiemu, vieš koľko toho prespíš? Niekto si užíva a zažíva a ty spíš, keď sa zobudíš skôr, viac stihneš, viac zažiješ a budeš mať o čom snívať(V NOCI) a lenivosť sa nededí, to si si iba z neho brala príklad a asi si s ním oddychovala od mala. :)

exwhyz

Existujú aj aktivity a činnosti pre lenivých. Sú aj profesie, v ktorých by si sa uplatnila. Napr. by si mohla ísť pracovať ako strážnik, celé dni by si nič nemusela robiť, len by si sedela a mohla by si čumieť do blba.
Mohla by si sa venovať štúdiu leňochodov. Niečo by si sa od nich isto naučila, napr. by si mohla jesť také jedlá, ktoré by ti tráviaci trakt spracovával dva týždne. Niečo by si zjedla a už by si potom mala pokoj a nemusela by si ani tak často jesť:-)
Ako relax by si si mohla zaplávať v Mŕtvom mori, kde by si si len ľahla a nemusela by si sa ani pohnúť a voda by ťa sama niesla.
www.youtube.com

_meno

cawte sonya456

byt lenivy je fajn :D mas kopec casu, mozes robit hocico a nic nemusis :D
ano, to ze clovek nic nechce, to ide ruke v ruke s tym, ze sa nam ani nic nechce a je to taka apatia :D
ja napríklad na sebe poznam, ze mne sa samému nic nechce robit ... vzdy potrebujem +niekoho ..
ked odo mna napríklad niekto nieco chce, rovno mu poviem ze tu musi byt alebo ze sa musi zaujimat lebo ja som nezodpovedny :D
skuste sa pozriet na lenivost nie ako na nepriatela, ale ako na paradny zaciatok ..... zivot je akoby rovnovaha a clovek samotny ..
lenivost vs prepracovanost ... rovnovaha je niekde v strede...ale ked vy napríklad ste leniva, berte toto ako dar a stavajte na tom, sirte lenivost :D :D
lenivost potrebuju napríklad pracoviti ludia ... ja si pamatam volakedy som mal takých 2 spoluziakov a oni sa paradne doplnali, jeden makal vkuse cely den ako blazon a aj ostatných vkuse nutil robit, a druhy zase cely den ani prstom nepohol aj keby neviem co bolo, a este aj druhym vycital ze ho zdrzuju vsetcia od oddychovania a ze sami nevedia oddychovat :D
vsetko je v pohode, pekny vecer ! :) hlavne nerobte ziadne razne kroky ako dake vysoke ciele lebo to je velmi v protiklade s vasou naturou :D akoby umenie sa tesit spociva vzdy v radosti, nie v podmienkach (dakto je lenivy a dakto je pracovity ... ale stastny je ten ktory vidi vo svojom dare tu radost :)
alebo aj nie :D

Peter96

Keď sa ti nechce, tak my ti v tom nepomôžeme. Nemôžeme ťa predsa prinútiť. Žiadne slovo neprekoná lenivosť. Len činy môžu prekonať lenivosť. :) A čo sa týka slabých rúk. tak ja ti môžem povedať čo robiť, no obávam sa, že to bude zbytočné.... My to za teba nedokážeme urobiť. Každý je strojcom svojho vlastného šťastia. Jedinými skutočne pominuteľnými stránkami života sú možnosti. Máš možnosť sa zmeniť k lepšiemu. Radšej sa prinúť a rob to proti svojej vôli a neskôr si budeš ďakovať, že si sa premohla. Kdo žije komfortným životom, nemôže zo seba vydolovať usilovného človeka. Vždy, keď tvoja motivácia klesne, ba sa až vytratí, vtedy práveže musíš ísť proti sebe. Všetko je možné tomu, kdo verí. ;)