Maniodepresia

Príspevok v téme: Maniodepresia
momalama

Dobry den....

Mam priatela, teda nezijem s nim, len k nam cas od casu chodi.....
Ma myslim tuto diagnozu, maniodepresia, raz mi to myslim spominal...

Poctivo berie lieky, pracuje, ale aj zije velmi spolocenskym zivotom a myslim si, ze aj velmi hodne pije, pri tom berie lieky....

V podstate neviem, ako s nim hovorit, cokolvek zacnem, on to bagatelizuje, nechce sa o tom bavit, nechce v podstate nic, niekedy mam pocit ze vobec nic, doma ho nic nezaujima, alebo potom zase zacne strasne rekonstruovat, potom zase nic....

Niekedy mam pocit, ze z neho tie lieky, v kombinacii s alkoholom robia ineho cloveka, ako keby miestami stracal pocit zodpovednosti, nechce nic pocut o nicom sa bavit, ale do prace chodi a aj ine, ale mam pocit, ze to dlho nevydrzi......
Nezaujima ho doma bordel nic, len jest pit, spat, praca, najest sa a vypit si a spat....a cez vikend sa zabavit.....

Neviem konkretne co berie, ale stale hovori, nic nechcem pocut a nic nechcem riesit, nezaujima ma to.....

Neviem vobec, ako s nim jednat, mam o neho strach, a chvile su, ked mam pocit ze ma nenavidi, potom ze ma ma rad....
tazke je to

momalama

Pixel235

Ja by som na jeho mieste bral tie AD len vtedy, ak by som mal depresiu. Mániu by som si vychutnal. Mohol by počas nej niečo dokázať. Tým, že to blokuje, tak tam nie je šanca.
Najlepšie je nepiť a nebrať lieky... Alkohol ho trochu povzbudí (čo mu zjavne chýba) a lieky ho veľmi tlmia, preto je potom taký nijaký.

lukatina

maniodepresia je je striedanie nalad z extremu do extremu ppokial berie lieky je v poriadku ale ked popri tom pije tak to bude mat aj nasledky.