Biť či nebiť - je fyzické trestanie detí „výchovnou metódou“ alebo hrozbou pre ich sociálny vývoj?

Táto diskusia patrí k článku: Biť či nebiť - je fyzické trestanie detí „výchovnou metódou“ alebo hrozbou pre ich sociálny vývoj?
Biť či nebiť - je fyzické trestanie detí „výchovnou metódou“ alebo hrozbou pre ich sociálny vývoj?

Každá činnosť má svoj význam, každý akt má svoje následky. Bitie má svoj cieľ a zástancov, nebitie zasa vysvetlenia a filozofiu. Tak kde je tá hranica medzi výchovou a ubližovaním? Metóda to môže byť účinná, ale je aj prospešná, alebo skôr zanecháva jazvy? Tieto otázky vám zodpovie náš článok.

0vecka

Bubliii lebo mi to pride divne ked niekto povie ze nemas bit deti tusim je to na sk aj protizakonne ale poriadne nahucat popripade este povedat dietatu ze je dement je uplne v poriadku?

imho je vzdy lepsie ak je decko drze a nemas ho pod kontrolou (jasne ze je to tvoje zlyhanie ale to zlyhanie je tam tak ci tak aj ked facku nedas) mu jednu strelit a je to vybavene..samozrejme tak aby si mu neublizila...

Bubliii

Ovečka, asi to závisí od samotného dieťaťa.. ako ty píšeš, inak si prežíval fyzické a inak psychické násilie, ja tak isto som horšie znášala to druhé... aj mňa by zaujímali ďalšie výskumy na túto tému.

0vecka

vie mi niekto vysvetlit ci je nejaky rozdiel v reakcii dietata (teda traumou) medzi tym ze mu niekto jednu streli (taku normalnu ze neupadne do bezvedomie ani mu to nevyrazi zuby) a tym ze nanho niekto poriadne naziape? co si pametam z detstva tak nejaku bitku som riesil mozno 15 min ale take poriadne zdrbanie naziapanie a nevim co som riesil aj niekolko hodin... teda mi pride trosku na hlavu zakazat bitie ale to hucanie a psychicky natlak oznacit ako ok