Surna pomoc, strasne sa bojim co somnou deje....

Príspevok v téme: Surna pomoc, strasne sa bojim co somnou deje....
Help1919

Ahojte
Potrebujem fakt surne pomoc, radu, trik... Ako plynulo rozpravat ? Totiz, mam vazny problem a neviem uz komu to mam povedat, nikto to nepovazuje za problem (psychiatricka, psycholog mi povedali ze to nic nieje).
Nedokazem sa rozpravat ! Vzdy som bola komunikativna, ked sa mam ucit proste ja to nedokazem nahlas vysypat !! Trepem bludy dva na tri, odveci. Abo, rozpravam a ja nerozmyslam ani velmi nad tym co rozpravam, NEJDE TO !
Ako si vycvicit komunikaciu ? :-( ale taku na vyssej urovni..

_meno

ahojte Help1919

finta v snazeni je nesnazit sa

napríklad:
ahojte volam sa romana a momentalne som zabudla co som vam chcela povedat
teda pardon, az teraz som to zabudla
bezne mavam strach z rozpravania pred druhymi ludmi,ale dnes sa bojim ovela viac
zaujimam sa o africke rastliny a ich vyuzitie. velmi ma napríklad prekvapilo, ze XYZ sa da pouzit napríklad ako lano, alebo na jedenie a podobne...

prosto v prvom rade sa potrebujete prestat snazit .. snaha je ako zlo, cim viac chceme vziat (napríklad v sucasnosti chcete byt ta ta ta ta najlepsia recnicka .... a je vam uplne jedno ako sa citia vasi posluchaci ..... toto musite zmenit : je vam uplne jedno ako budete hovorit, dolezite je aby sa obecenstvo citilo dobre, uvolnene
(cize musite byt za hlupu, aby sa oni citili mudro .... musite si zo seba robit srandu aby ste ich rozveselili, musite hovorit o veciach ktore zaujimaju divakov, musite byt nadsena z prinosu toho co viete a idete im to povedat.

vela stastia a radosti prajem :)

Helper223

Ahoj. Mala si tie spomenute problemy odjakziva alebo sa vyskytli az teraz? A to s odpovedanim moze zapricinit stres z ucitela alebo zo spoluziakov. Necudujem sa, ze sa nedokazes rozpravat. Ved kto pouziva "abo". Mimochodom, tvoja tema jasne dokazuje, ze vies komunikovat a "vysypat" zo seba logicke vety. Ked rozpravas nahlas, nemas tremu? "Abo" skus pomalsie rozpravat, potom sa viacej sustredis na obsah tvojej casti dialogu. Ale aj ked si nebudes uvedomovat co rozpravas, nebudes vynimkou. Vlaste aj zapadnes do nasej slovenskej spolocnosti. Chces pocut radu, trik na "vycvicenie komunikacie"??? Chces komunikovat s ostatnymi na vyssej urovni? A co si presne predstavujes pod tou vyssou urovnou? Urcite nieco ako rozhovor o konvektivnych vazbach, cefeidoch, kataklizmatickych premennych hviezdach... Nic si z toho nerob, dnes som videla dvoch urodzenych panov v saku sa rozpravat o jednorozcoch...

syndiluca

Treba ist na neurologicke vysetrenie. Tam Vam urobia magneticku rezonanciu mozgu. Netreba to podcenovat. a ked Vam to nevie poradit psychiater, tak je to zle..

urcite neurologia