Problem s vyjadrovanim a komunikaciou

Príspevok v téme: Problem s vyjadrovanim a komunikaciou
hanblivka123

Dobrý deň,
Mám 14 rokov. Mam taky problem že sa neviem vyjadrovať a mam problem s komunikaciou s ľuďmi. Tak isto moje sebavedomie je na bode mrazu. Niekedy mam problem rozpravať sa s predavackou v obchode pretože ja sa vlastne bojím alebo hanbim. Ak mi kamaratka rozprava nejaky zážitok a potom čaka čo na to poviem stale je to iba "ano" hmm" to je super" . Neviem si vytvoriť vlastny nazor na vec alebo keď už ho mam neviem ho obhajovať. Bola som v letnom tábore a boli tam super ľudia ale skoro každy sa ma pýtal prečo tak malo rozpravam a ja som nevedela čo mam na to povedať . O chviľu idem na strednu školu a bojim sa že si tam kvôli tomuto nenajdem kamaratov . Má niekto podobný problem ? Ako sa mam naučiť vyjadrovať sa a nebáť sa rozpravať s cudzimi ľuďmi ? Za všetky odpovede a rady vopred ďakujem.

stastnablcha

ahoj. podla pisomneho prejavu nemas problem s vyjadrenim myslienky. skor bude problem iba s hanblivostou. takze postav sa pred zrkadlo a skus sama so sebou diskutovat. isto mas nejaku kamaratku s ktorou sa mozes rozpravat a pred ktorou nemas blok. ak nemas ( a to je v tvojom veku normalne) skus sa zdoverit mamke/ niekomu z rodiny a trenuj. neverim ze nemas nazor , len ked ho mas povedat si v panike a preto ti nic nenapadne. ale komunikovat sa da naucit. len to skus.. moc drzim palce (pozri si film kralova rec - vela ludi ma problemy s komunikaciou a vela ludi to v dospelosti prekona)

hanblivka123

Jasne že mam nazor ale často si ho necham pre seba a suhlasim s nazorom inych :( ja neviem prečo ...neviem vyjadriť svoj nazor

sheila8888

Ahoj, ja mam 19 a v tvojom veku som mala podobny problem, vlastne este pocas celej strednej pretrvaval. To pride vekom . Preco si myslis ze nemas nazor? Kazdy mame