Alimenty

Príspevok v téme: Alimenty
ČervenàČiapočka

Ahojte. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Som rozvedená a máme 2 deti. Staršie je u mňa v opatere a mladšie u ex manžela. On mi ho od začiatku nechcel dať ani ho nemôžem vidieť s ním sa stýtak nič. Rada by som chcela vedieť či aj v tomto prípade musím na malého platiť alimenty aj keď ho nesmiem vidieť a ex mi zabraňuje v kontakte? Viete mi poradiť? Ďakujem

Kýčera

Platiť MUSÍŠ! Ak Tvoj syn pôjde študovať na VŠ, budeš platiť alimenty až do dovŕšenia 26 rokov jeho života.

ČervenàČiapočka

Ja by som rada kontakt s malým ale ex ho nedovoluje malý nemá záujem tak ako? On mne nič neplatí lebo starší už pracuje a mladší nastupuje na SŠ. Ja som sa vydala 2x a máme spoločné dieťa s mojím terajším manželom a práve preto sa pýtam či musím to výživné platiť

Kýčera

Ale Angel - Demon Ti správne poradila!Tu Ti pomôže len právnik na základe rozsudku o rozvode manželstva, v kt. máš uvedené, komu boli zverené deti do starostlivosti, komu bola určená povinnosť platiť výživné, v akej výške a taktiež upravený styk rodiča s dieťaťom. Bez týchto informácií, kt. si mimochodom neposkytla, Ti nik z nás nedokáže relevantne poradiť!

cosauznedocitame

Človek by povedal, že sa budeš snažiť získať kontakt so svojím mladším dieťaťom, a teba zaujíma, či musíš platiť. Ak to nie je súdne dohodnuté, nemá ti čo zabraňovať stýkať sa s ním. Ako máte dohodnuté alimenty? On platí tebe a ty zas jemu? Podľa toho sa riaď. Ak máte dohodu, treba ju dodrživať.