Bolesti srdca/Tlak v hlave / Žiaden stres

Príspevok v téme: Bolesti srdca/Tlak v hlave / Žiaden stres
Getrúda

Ahojte
Viem, že nikto mi nedokáže napísať presnú diagnózu cez internet ..No aj tak sa Vás pýtam či ma niekto podobné problémy alebo neviete o čo sa môže jednať.

Takže, už dlhšiu dobu u seba pozorujem bolesti srdca. (mám 21 rokov). Bolesť srdca nie je extra silná ako napr. niaké zášklby ale je to taká neprestajna tupá bolesť a je to hrozne nepríjemne, unavujúce a otravné.. Ďalej ma sprevádza aj tlak na hrudníku. A tlak v hlave (ten je asi najviac neznesitelný pretože ma maximalne obmedzuje). No a keď sa spoja všetky tieto krasne tri vecičky tak sa cítim dosť hrozne. Mám uzkosť, som nervozna, nepokojná, mám strach zo všetkého.

Najprv som si myslela , že je to psychického pôvodu. Pretože pred par mesiacmi som dostala akýsi kolaps organizmu ( panický záchvat, volajte to ako chcete). Dostala som ho v obchode. A nejak som si to spojila s ľudmi... Dlhšiu dobu som sa im stranila, myslela si, že mam SF. Pretrvavali u mňa vo veľmi silnej intenzite hore spomínané príznaky. LENŽE tento zachvatík som dostala doslovne z jedneho dňa na druhý ...( bolo to po viacdennej party, kde sa vela pilo fajčilo ), A predtým som tiež nemala ružový lifestyle - denne krabka cíg, energeťáky namiesto vody, malo pohybu, nezdrava strava. Nazbierala som množstvo informacií a jedina spravna možnosť ako sa z toho dostať bolo pre mňa zmeniť jedalníček, vylučiť všetok nikotín, alkohol, kofein..musím povedať, že môj stav sa zlepšil tak zo 70% ...zistila som, že to bolo viacmenej fyzicky..že ľudí mám rada niesom úplny extrovert ale rozhodne niesom introvert. A momentálne zažívam šťastné kludné obdobie. Nemám stres. Žijem zdravo. No aj napriek tomu sa ma držia spomínané problémy ...i keď už v o dosť menšej miere ako predtým. Takže čo si myslíte ? čo to môže byť ? Poškodila som si škodlivými latkami srdce , nervy? mám v tele nedostatok živín, mam srdcovú chorobu ? som na niečo alergická? mám parazity? :D fakt sa už smejem, lebo tolko možnosti ma napadá. Áno chystám sa na vyšetrenia, ale aj tak radšej si niaké informácie pozisťujem dopredu pretože, zdravotníctvu rozhodne nedôverujem potom čo som prišla k doktorovi s týmito problémami a boli mi predpísané ADčká ! :D Nasrať ...keby ich ešte stale beriem tak je už zo mňa zelenina ...alebo by som už ani nebola ...A lekári vždy keď človek príde s takýmito problémami ani nezvažujú možnosť, že to môže byť fyzické ...a nasledne kôli tomu vznikajú aj psychické problemy ....takže snaď sa najde aspoň niekto kto mi nejak odpovie na otazky....:) Majte sa

delopiero

Caf Gertruuda..ako si na tom?..mam podobne priznaky tak ma to celkom zaujima ako sa to zmenilo po dvoch rokoch..ak tak mi napis pls na mail matus.pazin@gmail.com..mozno spolu vymyslime nieco:)..drz sa

Lucka2014

Manžel mal tiež skoro sústavnú bolesť srdca a pomohli mu ajurvédske bylinky na uvoľnenie, uňho to bol pravdepodobne problém skôr ciev než srdca - -odkaz odstránený-

Getrúda

bagration...no nebolo to úplne tak ako som to opísala, že mi ich predpísal hneď len som to nechcela nejak extra rozpytvávať , pretože mi to prišlo aj tak nepodstatné v konečnom dôsledku išlo o to, že jeden neuspešný pokus o zistenie príčin mám za sebou ... pokus ktorý skončil s nálepkou psychickej choroby ...a vieš mi povedať či si tie vyšetrenia budem hradiť sama alebo mi to preplatí poisťovňa ? ...je mi jasné, že to potrvá...ale pre pokoj v duši potrebujem vedieť či nemam nahodou niaku fyzicku chorobu alebo také niečo :) pretože už v destve mi občas tak divne bilo srdce ....že najprv strašne rýchlo a potom dlhá pauza a zas rýchlo ...a možno to je aj niakým následkom stresu alebo čo ..ale som si viac než istá že to bude asi niaky fyzicky problém ..pretože keď sa mi aj začnu diať tie priznaky tak ja som v pokoji a nebojím sa ich ...už sa na nich aj zasmejem ..že ježiš zas to srdce ....:) takže možnosť že si to sama spúšťam stresom mi nedáva zmysel ...

bagration

toto jeden lekar nemoze spravit. Ak sa pacient stazuje na bolesti v hrudniku alebo arytmiu, posledne co ma lekar spravit, je predpisat antidepresiva. Nie som si ani isty, ci na antidepresiva netreba nahodou odporucanie psychiatra, ale to je jedno. V kazdom pripade by ta mal poslat na kompletne vysetrenie na interne, pripadne rovno na kardiologiu. Dopredu ta upozornujem, ze vysetreni bude vela, zaberie to kopec casu, ale musis to podstupit. Ak sa vyluci, ze to je od srdca, alebo pripadne od chrbtice (ano, presne tak, aj chrbtica to moze sposobovat!!!), az nasledne by sa malo rozmyslat o psychiatrovi a aj psychiater by ta mal najprv vysetrit. Rozumiem ti, ze AD nechces uzivat, je to hrozne svinstvo, ktore cloveka casto uplne znici. Ale podla tvojho popisu- o tom kolapse, je celkom realna sanca, ze to bude psychikou. Mozno zacinajuca panicka porucha. Preto ako ti odporucaju, navstiv co najskor lekara, nech ta posle na podrobne vysetrenia. A nenechaj sa odbit, je to tvoje plne pravo.

Getrúda

netreba...určite založim temu potom :) vôbec nijaké vyšetrenia ...len tak z oka mi strelil že to isto bude psychikou ..a že mam na nejaky čas zvoliť AD

Gertrúda

netreba ...moc ďakujem za cennú radu :) mala som v pláne mu povedať všetko, ale máš pravdu ...radšej poviem len tie fyzicke príznaky ...pretože on by sa isto veľmi rad chytil tych psychickych a hneď ma upratal k psychiatrovi ako niakého labilneho jedinca :) ešte raz vďaka :)

netreba

Skús zájsť za lekárom a povedz mu zhruba toto, čo si sem aj napísala:

"Už dlhšiu dobu u seba pozorujem bolesti srdca. Bolesť srdca nie je extra silná ako napr. niaké zášklby ale je to taká neprestajna tupá bolesť a je to hrozne nepríjemne, unavujúce a otravné..
VYNECHALA túto vetu- Ďalej ma sprevádza aj tlak na hrudníku.
A tlak v hlave (ten je asi najviac neznesitelný pretože ma maximalne obmedzuje). No a keď sa spoja všetky tieto krasne tri vecičky tak sa cítim dosť hrozne.
A toto mu taktiež určite nehovor Mám uzkosť, som nervozna, nepokojná, mám strach zo všetkého."

V takomto prípade ti spraví základné vyšetrenia a nebude to zvaľovať na psychiku. Môžno ti tieto problémy spôsobuje vysoký tlak, štítna žľaza...

Gertrúda

Matyo ...V príspevku som písala, že som s tým prestala :) už je to 4 mesiace ..a stále sa to nenapravilo ..