Prvá Menstruacia

Michaela Z.

Súvisí s tým to, že je pravdepodobné, že dostaneš menzes približne vtedy ako tvoja mama, ale nemusí to tak byť vždy. S tou váhou som to myslela tak, že väčšinou tie dievčatá, ktoré majú trocha viac kíl, širšie boky a väčšie prsia dostanú menzes skôr. :)
Na internete je na túto tému naozaj veľa stránok a sú tam aj diskusie, tak možno skús niečo prečítať aj tam :)

lenulik1

Moja mama ju dostala v 12-stich. Ja mam 11 tak suvisi s tym nieco??
Ja mam 36 kg.
Nemam ani vytok ani ma neboli nic:-)

syndiluca

Ahoj, urcite nos so sebou vlozku, ja som to dostala v skole a pamatam si na to dodnes ... tak aby si bola pripravena :}

Michaela Z.

Ahoj :) Nedá sa presne povedať, kedy dostaneš prvú menštruáciu, niekto ju dostane skôr, niekto neskôr, pretože niektoré baby dospievajú skôr ako ostatné. Ovplyvňuje to tiež genetika, takže menštruáciu asi dostaneš približne vtedy, kedy tvoja mama a napríklad aj váha. Ak už mávaš výtok, menštruáciu by si mala dostať do 1 až 2 rokov. Myslím že na výtok ti postačí intímka. Pre istotu nos pri sebe vždy vložku. Nemalo by sa stať, že menštruáciu dostaneš z ničoho nič. Tesne pred menštruáciou je výtok hnedastý a mňa osobne pred prvou menštruáciou aj bolelo v podbrušku. Nejako som vedela že ju už dostanem, neprišlo to nečakane. A ak by si ju aj náhodou dostala v bazéne, nebude to tak že plávaš a zrazu za tebou škvrny vo vode, myslím, že na to včas prídeš. Ja som prvú menštruáciu mala slabú, postupne je silnejšia. Časom prideš aj na to ake vložky ti vyhovujú a tak......