Da sa takto zit?

bagration

no ja ti to poviem tak.. mam zopar kamaratov a kamaratiek prave v Anglicku. Akurat nedavno som sa o tom rozpraval s jednym a on mi vravel, ze na nase pomery zarobi slusne. To znamena asi 4x tolko, co by zarobil u nas. Robi skladnika v nejakom sklade. Ale zivotne naklady su tam neporovnatelne vyssie ako u nas. Takze nieco sa da nasetrit, ak by si sa snazila, ale rozhodne necakaj, ze si nasetris na dom v dohladnej dobe. Brat mojho byvaleho kolegu robi v Anglicku uz aspon 5 rokov a zatial nema dom. A to nerobi podradnu robotu. Ak sa odrataju zivotne naklady, urcite vyjdu lepsie ako Slovaci, ale nejaky priepastny rozdiel tam nie je. Ved nizsia vrstva v Anglicku (ktora je rozsirena aj u nas) zije v 200 rocnych domoch alebo maringotkach. To uz omnoho lepsie by bolo po gymnaziu ist na univerzitu (medzitym mozes tiez pracovat) a vystudovat nejaky dobry smer, ktory je teraz ziadany. IT, technologicky smer alebo ekonomika... ziadna socialna praca a uvidis, ze aj tu sa da najst dobre platena praca. Ani na zapade totiz nepadaju pecene holuby do ust.