Asi mi preplo, som psychopat?

Príspevok v téme: Asi mi preplo, som psychopat?
Lexiee

Ahoj, neviem ako a vlastne ci mam zacat...
Vcera vecer som citala len prispevok, ci niekto veri v duchov. Necitala som ziadne komentare. Zrazu si oco v spalni kychol a ja som sa strasne zlakla a prislo mi zle, zacala som sa triast. Bala som sa ist do kupelne po tme, musela som pozazinst vsetky mozne svetla.. No co je najhorsie, bala som sa zaspat a ked uz sa mi chcelo strasne spat, musela som mat zapnute svetlo, inak som sa bala. Spala som v intervaloch asi 15 minut a potom 30 minut hore.. Akoby niekto na mna stale pozeral, citila som niekoho pritomnost... Nikdy sa mi toto nestalo, nikdy som nemala problem s duchmi, pozeravala som horory... Navyse mam zajtra operaciu a mam strach prespat v nemocnici, pretoze tam zomrelo vela ludi a bojim sa, ze sa mi toto stane zas a nebudem spat celu noc... Preplo mi? Som psychopat? Nechapem to ,od toho kychnutia mam taku hroznu tazobu na hrudi ..

_meno

ahojte Lexiee

v prvom rade verte dôverujte sebe
normalnym hodnotam, zdravemu rozumu

... zlo uz poznate, drzte sa od neho dalej
zvysok je na Vas :_)

.... hm, este ma napadlo, ukazem graficku reprezentaciu: ked ludia robia zle, citime to ... neznamena to, ze mame proti nim bojovat ... ale od nich odist......
prosto najlahsie sa to chape skrze nebo a peklo .. urcite zo poznate z mnohých nabozenskych knih .. pozrite sa na svet, co sa v nom deje, ked su ludia zli ....
resp. pozrite sa na svoje skusenosti ... na ludi okolo Vas, ktori sa hnevaju, su zli a podobne ... co sa udialo, ked ste proti nim zacali bojovat? ... z mojej skusenosti nas pohltie rovnake zlo ... prosto kazdy otvaraju tu svoju branu, ci tu dobru, ci tu druhu

hm .. mozno na zaver: mozno Vam je luto, ze to tak je .. mozte si vsak vsimnut, ze je to vzdy volba kazdeho z nas ...... ako zivot je ako rieka, ktora prudi dalej .... kto ma zaujem zit, ist dalej a zit dobry zivot tak buduje a ide dalej .. kto chce nenavidiet, robit zle, kradnut apod, kto je lenivy, neochotny ist dalej .......

co ste videli je prosto volba, je to viac nez realita .. je to pred realitou ... ani nie cielom, ale skor zmyslom toho co ste prezili bolo, aby vas to vystrasilo ... to vo Vas malo upevnit volu postavit sa za to dobro a ist dalej.

[mate toho na rovasi viac ... preto sa to viac prejavuje ... ako ked ukradnem 1 euro, je ina spatna vazba ako ked ukradnem 1000 000]

neverte mne, verte sebe .... ja sa len snazim ukazat svoje skusenosti, mozno mate podobne a stacili Vam, nepotrebujete ziskavat dalsie .. . vratte sa z kratsej cesty kym je este cas ... a to ze niekto ma zaujem ist dalej s vidinou dalsich slubou ... vas tento osud postretnut nemusi ..... lahko sa stat sucastou, kde sme sa dostali si zaciname uvedomovat az ked sa od neho chceme oslobodit .... ... je lahke slubit [prva cesta] - je tazke dodrzat [druha] volba je kazdeho z nas

oddýchnite si, nechajte si to cele prejst hlavou ... a ked naberiete znovu sil, odporucam prehodnotit ako chcete dalej zit

drzim palce :)

pytu

Suhlasim s prechadzajucim komentarom, a este doplnim taku vec, ze duchovia naozaj neexistuju. Sucasna veda odpovedala na mnohe otazky ako funguje ludske vedomie, co tvori osobnost cloveka a ako jednotlive systemu v ludskom tele funguju, a naozaj nedava nijaky zmysel aby nejaki duchovia existovali. Kludne mi napis, rad ti to vysvetlim, ale naozaj sa nemas doho bat. Ak je tma a mas pocit ze tam niekto v miestnosti je, je to len tvoj osobny pocit, naozaj tam ziaden duch nie je pretoze nic take neexistuje. A co sa tyka roznych zvukov v noci ktore nevies identifikovat, je to prievan, zmena teploty v miestnosti (latky sa roztahuju a stahuju), povolenie materialu a podobne. Vsetko je to fyzika a da sa to vysvetlit. A tak isto sa da vysvetlit ak to, preco to tak subjektivne vnimas. Bud si taka osobnost ktora sa dost spolieha na svoju intuiciu a ked si pozeravala horory tak to nieco v tebe zanechalo, alebo si naozaj nieco zazila a ta "trauma" ostala v tebe.

Moireal

Nepreplo ti. Len si mohla v nedavnej dobe zazit nieco traumatizujuce a teraz si precitlivena. Aj mne sa stalo nieco podobne. Odporucam ti nesledovat horory, nic dramaticke ale sa stisit do seba. Rob co ta bavi, neboj niesi naozaj psychopat, len sa v tebe naakumuloval stres a negativne pocity. Ak mas nejakeho kamarata, zver sa mu a nech ta objime, to pomaha. Uvidis,ze po case to prejde, nevenuj vsak teraz pozornost negativnym veciam, ale svojim konickom a naplanuj si nieco, na co sa mozes tesit.