ako ste začínali s partnerom vy???

zacalsom

S partnerkou sme zacinali jednoducho. Nastahovala sa ku mne a tym mala o vsetko postarane. Ja som to take jednoduche nemal. Po skole som vyse 10 rokov byval u rodicov a prispieval im na domacnost. Ostatne som setril a vdaka tomu si nasetril na byt a kupil ho za svoje. Chce to tvrdu disciplinu a nie kazdy je ochotny to tak riesit. Ked su dvaja /par/ a obaja zarabaju, tak to ide este lahsie. Problemom dneska je to, ze zenam sa snazit nechce a tak ocakavaju od muza, ze sa postara o vsetko. Zeny maju problem robit v tomto kompromisy. Do 30tky casto prejdu zivotom ako studentky na vylete a potom sa zacnu spamatavat, kde sa v zivote nachadzaju. A v tom veku sa im uz tazko zacina /ak zakladne zivotne otazky neriesili skor/, lebo vlak uz leti a biologicke hodiny tiez. Tak im casto neostava nic ine len nadavanie ne neschopnost chlapov a cakanie na chlapa, ktory sa o ne postara, ked uz ten princ nechodi a nechodi... a ony su na lyziarskom zajazde :)

Laurora

My sme taktiez zacinali uplne sami, prestahovali sme sa do velkeho mesta- 2 roky sme byvali v podnajme, neskor sme si vzali hypoteku, z nasetrenych penazi sme si kupili nabytok...Hypoteka je strasiakom pre mnoho ludi, no v dnesnej dobe clovek nema velmi na vyber, len v pripade, ze mu pomozu rodicia, prip. nieco zdedi... Ked ma clovek pracu, da sa to v pohode zvladnut. My sme nato dvaja, obaja pracujeme a mozem povedat, ze ma hrozne tesi, ze sme si vsetko vybudovali sami. Je vhodne ale dat si k hype dobru poistku, v pripade, zeby sa nieco stalo. Ak mate moznost ale par rokov zit u rodicov/ svokrovcov treba to vyuzit a nasetrit si na nieco vlastne - aspon zariadenie vlastneho bytu. Tam je ale na zvazenie ci je to efektivne mnoho ludi neusetri aj ked zije u rodicov...zvyknu su rozhadzovat na ine veci... Takze je to individualne ;)

Filip TT

My sme byvali najskor rok u rodicov, potom sme kupili dvojizbak, po 6 rokoch trojizbak a po dalsich piatich rokoch sme postavili dom. Pomoc rodicov bola asi 1%, vsetko bolo za vlastne a z poziciek.

Podla diskusii to na fore to vyzera, ze dnes vela dievcat by nebolo ochotnych prejst s muzom takto cestu od piky.

katikakatka

ahoj, dobra otatka, tiez som sa s nou trapila dlho. a stale s priatelom byvanie nemame domyslene, sme stvrtaci na vyske.
nam pomohli rodicia. teda, buduci svokrovci nam pozicali byt ktory prenajimaju. tak sme tam zatial my, no ostat tam nemozeme. je to velmi tazke v tejto dobe, zarobit si na byt. je to velke mnozstvo penazi..
budeme tam pokial si nieco nenasetrime, potom skusime hypoteku, aj ked je to ta posledna moznost, - najhorsia, ale asi jedina mozna v tejto dobe, inak sa neda :(