Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Na všetko sama

Príspevok v téme: Na všetko sama
Natalia22

Dobrý deň. Neviem ako začať, je toho tak strašne veľa...mám 21 rokov a moji rodičia sú alkoholici...ťažký alkoholici. Mama mne aj mojim súrodencom už asi 15 rokov robí všade hanbu, chodí domov opitá na mol, špinavá, krvavá alebo ju dovezú policajti. Otec sa o nás prestal starať, nezaujíma ho,že má 3 deti. Stále je v práci a keď príde v kuse sa háda s mamou. Môj starší brat začal skúšať marihuanu. Ešte keď som chodila na základku k nám začala chodiť kvoli rodičom sociálka. Bála som sa chosiť do školy aby si tam pre mňa neprišli. Bolo to čím ďalej tým horšie. Keď bola moja sestra ešte maličká nechala ju mama niekde pri ceste a šla domov. Na Vianoce boli u nás policajti lebo bola zas opitá a spadla zo schodov, povedala ze ju otec sotil, samozrejme klamala. Darček som dostala od rodičov naposledy v 13 a narodeniny som oslavovala naposledy v 11tich. Proste stratili záujem o nás, viac ich zaujíma alkohol. Ja som tiež robila hlúposti. Snažila som sa z domu utekať, hladala som únik pred krikom, opitými rodičmi, nadávkami. Potom som si našla priateľa, moju spriaznenú dušu. Momentálne sme ,,spolu,, vyše roka. Dal mi všetko čo mi chýbalo. Bývame spolu ale stále sa hádame. Nerozumieme si lebo som vela vecí pokazila. Znenávidel ma, ani sa nečudujem.. Jedného dňa som dostala telefonát zo sociálky že som predvolaná kvoli mojej malej 13 ročnej sestre. Prišla som tam a povedali mi že už len ja ju možem zachrániť. Rodičia zlyhali vo všetkom v čom mohli. Dostali už vela šancí ale žiadnu nevyužili. Už sa to ťahalo dosť dlho. Po pravde je im to úplne jedno že ju chcú zobrať do domova. Keď som prišla domov mama bola zas opitá na mol a tato nebol doma. Keď som jej povedala že mi prišlo predvolanie na súd spytala sa na aký súd? Zo 4 pojednávaní prišla na jedno. Vžy si našla výhovorku prečo tam neísť lebo bola opitá. Moja malá sestra má problemy. Pomočuje sa a to všetko kvoli mame lebo stále po nej len kričí, nezaujíma ju či jedla, či má úlohy proste nič. Ešte že babka býva s nimi a stará sa ale predsa len je stará a nevládze. Moc peňazí nemá keďže z dôchodku živý mojich rodičov, brata, sestru a ešte jej aj kradnú peniaze. Na sociálke som povedala že si ju zoberiem lebo nedopustím aby šla do domova. Ale bojím sa toho, ako to budeme zvládať. Riešili sme hypotéku ale som priliš mlada a robim krátko. A ďalší problem je že moj priatel do toho nechce isť so mnou. Na jednej strane pre to že ma nemiluje a nenávidí a je so mnou len zo zvyku a na druhej..sestra je problémová asi potrebuje psychiatra. Na všetko ostanem sama. Budeme musieť isť do podnajmu, z mojej vyplaty platit tolko penazi najom, jedlo, lieky..bojim sa toho a viem ze nikto mi nepomoze. Jedna babka povedala ze mi nebude mocť pomáhať lebo všetko platí sama a stále požičiava bratovi akože do roboty pritom to má na iné veci a druhá babka povedala že si sestru nezoberie v žiadnom prípade a teta povedala že má dosť svojich problemov. Nikto nám nepomôže. Každému to je jedno. Keď som povedala že to neuplatím, povedali že nech ide teda do domova veď bude chodiť na víkendy domov. Som jediná ktorej to nie je jedno! Je mi z toho na nič. Priatel ma nemiluje, nenávidí ma a nikto nám nie je ochotný pomôcť. Ale viem že jej dám aj to posledné. Musím sa zaujímať aspoň ja keď ostatní na to kašlú. Nemože doplatiť na hlúposť rodičov. Už som na ňu doplatila ja.

haninka

natalia, kludne mi napis mail, ak mas zaujem o pomoc. som v tvojom veku, velmi rada ti podarujem aspon nejake oblecenie, kozmetiku, a tak..pre sestru tiez. napis mi tuto, nemusis sa hanbit, velmi rada pomozem :) hankazavodna@gmail.com

slovo_g

ahoj, drzim palce, si silna osobnost, uprimne zavidim.
skusila si oslovit, poobzerat sa po nejakych nadaciach, spolkoch, ktore v roznych tazkych situaciach pomahaju? mozno by si vedela so sestrou byvat docasne v nejakom centre, mas robotu, mala by si o nu postarane, uz chodi do skoly predpokladam ... krestanske, kostoly, spolky, neziskove zdruzenia ... neviem odkial si, mozno napis aspon mesto a niekto tu na fore poradi?

_meno

ahojte

veru naozaj tazke situacie ste si v zivote prezili.
je mi to luto.
podla mna ste si zachovali zdravy pristup k zivotu, aj ked v sucasnosti sa to az tak dobre nevyvija, podla mna ma zmysel pokracovat :)
aj to, ze chodíte do prace, aj do to ze venujete svoj cas sestre, priatelovi, rodicom .. podla mna su to vsetko dobre ciny a urcite mrzi, ak nemaju taku dobru spatnu vazbu .... ale, co ja viem, z mojich skusenosti akoby clovek ziskava dobry pocit.
je to taky pocit .... hm skor pocit pokory, ako radost by som to opisal.
podla mna, dobre robite co robite, napada ma akurát, ze mozte byt trochu viac otvorena voci okoliu, co sa deje .... aj ked zase ak ste na priatela neboli vzdy mila, je to mozno trochu tazsia situacia.
treba normalne vytvarat hodnoty, chodit do prace, so sestrou travit cas, s rodicmi, s priatelom .. hlavne budte uprimna :) ze sa snazite nieco robit, ale ze je to aj tazke ...
hm, podla mna nejake svoje chyby si uvedmujete ako pisete ku koncu, podobne vidite následky chyb druhych ludi.
vsetko dobre dopadne .. ono z mojich skusenosti, ked clovek berie alebo je zly, tak ono z toho upadku to potom chvilu trva ... lebo clovek sa snazi robit uz dobro, ale este stale doznievaju tie vyhodenia z kopytka .... je to prosto ozvena, treba tvorit novu a byt pokorny voci tej co este doznieva ...
ale je to tazke, to mate pravdu.

vela stastia, drzim palce a vela radosti a snad viacej pochopenia prajem