Stratila som chut zit, nemam ziadnu motivaciu, je mi vsetko jedno

Príspevok v téme: Stratila som chut zit, nemam ziadnu motivaciu, je mi vsetko jedno
Melanie_020

Ahojte, mam len 20 rokov, dlhodobo uzivam AD ale poslednu dobu sa nieco zmenilo, ten strasny pocit prazdnoty hlavne aj emocna vyprahnutost. Vzdy som mala nejake pocity, vo vnutri ajked to boli uzkosti ale mala som ich! Teraz? Necitim nic a mam strach, neberiem ziadne lieky na ukludnenie co by ma mali utlmovat. Som strasne flegmaticka nemam chut komunikovat a motivacia nulova. Mysel mi nefunguje ako aj logicke zmyslanie. Citim ze som zlyhala v zivote a neviem ako sa uberat dalej... Som len doma a dni stravim nekonecnym rozmyslanim a sedenim spanim pol dna... Neda sa to vsetko opisat ako mi je.... Ten pocit ze mi je vsetko u pr*ele je strasny a ja fakt to neviem zmenit ! Vsetko co ma bavilo zrazu nevidim v tom zmysel. A ja som bola vesela, zhovorciva aj pri ADckach. Neviem co sa stalo... Lekarka hovorila ze to prejde bla bla.(ved sama podla mna nevedela co to moze byt...)

Neraz mi uz napadla aj myslienka samovrazdy, ale viem,to nie je riesenie a asi by som to nedokazala no ale stale ten hrozny pocit prazdnoty vnutri nemozem nijako zakryt, co by ste navrhovali v tejto mojej situacii? chcela by som vediet nejaky nezavisly pohlad na to od inych ludi, resp. ako zacat znova zit? kde nabrat tu stratenu motivaciu a chut do zivota?

vega 2

baby, co je to s vami? dajte sa do kopy. Melanie, kebyze mam take dievca, robil by som vsetko preto, aby si sa nenudila, aby si sa citila dobre, a urcite je strasne vela takych ludi,, skus si niekoho najst, alebo daj sancu tomu, ktory o teba stoja teraz :)
anonymka, ty dokonca aj mas frajera, snazite sa spolu zarobit na cosi krajsie, skus sa z toho tesit, hovorit si, kolko ste nasetrili za posledny tyzden, a co zato v buducnosri kupite, napr jeden rad kvadier na vlastnom novom dome :P,, a skuste robit malickosti pre toho druheho, napr nejaky len chutny dezert v nedelu poobede, pri nejakom filme v posteli, atd :)
nech sa vam dari

Anonymka6795

mam podobny problem so stratou chuti do cohokolvek... akurat s tym rozdielom ze som zamestnana pracujem v zahranici, mam priatela uzastnu rodinu, ludi okolo seba, no napriek tomu sa neviem tesit z malickosti, nic ma nemotivuje, nedokazem sa donutit robit bezne veci v domacnosti. Som casto unavena,vycerpana.. Stale sa snazim hladat nejake pozitiva na tom celom, ze ved vlastne mam vsetko co v zivote potrebujem ale nejako sa nedokazem motivovat posunut vpred, zastala som na jedno mieste. Moj priatel tym tiez trpi, pretoze sa snim nedokazem normalne rozpravat obcas sa to da.Su dni kedy sa snim dokazem rozpravat a potom sa znova obratim o 180° a som tam kde som bola podrazdena, uzavreta do seba, neprijemna, znudena zivotom.. skusali sme chodit kazdy den na prechadzky na rozne miesta a kedze mame psika tak sme si mysleli ze to pomoze ak budem casto v prirode na cersrvom vzduchu s clovekom ktoreho milujem... trva to nejakych 5 mesiacov postupom casu som stratila uz aj chut na sex.. som mlade dievca a fakt by som sa chcela zmenit byt taka aka som bola ale nieco mi kradne energiu a ja vobec neviem co a preco som taka.. Rada by som Vas poprosila o nazor

rasto212

A nechodis do skoly ? Nepracujes ? Ja ked bol po skole nezamestnany asi pol roka, tak mi vies jak hrabalo ? V noci som bol na pocitaci a chlastal pri tom vino a cely den som spal. Nekonecny kolobeh

_meno

Ahojte Melanie_020

V skrate narychlo : clovek si rychlo zvykne na prijimanie.
Ukazem na priklade:
Cez den sa venujete len sebe, mate mnoho oddychu (vela spite).

Cize kvazy pomoc druhym je 0.
Ono to spoznate aj podla tej poslednej vety, kedy sa pytate "ako ziskam" napríklad motivaciu .... ten zisk samotny, ta "chamtivost" je v podstate to, co sa snazite ziskat ...

Pretoze sa prehlbuje chamtivost, straca sa tym radost z tvorby.
(tvorba je taka ... ze pocas jej behu je to tazke, treba rozmyslat, boli hlava, stoji to cas, atd ..... ale na jej konci pride kvazy zisk v nejakej forme .... (ako napríklad ked som zvyknuty nechodit do prace, tak po par dnoch je clovek plny nenavisti ...ale casom si clovek zvykne, pride dobry pocit, nieco sa vytvori, druhi su radi, mozno aj peniazky sa vratia ............ kazda zavislost je taka .... na zaciatku je to horsie ako v zavislosti ...vzdy vzdy ... ked niekto cely den je sladkosti ... a potom je den bez sladkosti - nema ani ten vonkajsi pocit dobry z jedenia .... ani este ziadnu spatnu odozvu (napríklad zdravsie telo, krajsia postava, silnejsie zuby, mozno aj par penazi usetrenych).

preto tak radi zotrvávame v zavislostiach .. v chceni niecoho ... pretoze zacat davat je ovela tazsie!

(uvediem priklad : ovela lahsie je mi rozdavat rozumy tu na fore .. ako ist pokracovat v projekte do prace ... preto aj keby som cely den tu pisal na fore, budem sa mat coraz horsie ... podobne ked sa vzdam toho chcenia, prekonam sa a budem pokracovat napríklad do prace, tak sa zase budem mat lepsie ....

ak mozem: najdite si pracu :) podla toho, cim vas zivot oslovi, reagujte a spravte :_) vy viete na co mate talent .. a ak nie, tak vase okolie Vam to povie hned :_) .. to je to, co od Vas vsetcia chcu .. volame to otravovanie, aj podla toho to spoznate :)

uf, stacilo, cas bezi ... hh a proti nam ked sa zabavame :D pekny vecer