Vyhorenost

Príspevok v téme: Vyhorenost
Superspace

Ahojte. Tentoraz by som sa chcel zdoverit so svojim "problemom". Opisem. Mam stav, ktory trva uz asi par mesiacov. Davnejsie , resp. pred par mesiacmi som bol dost aktivny clovek. Posilka, bicykel, vylety s priatelkou, a pod. Teraz? Nic. Pridem z prrace , do ktorej chodim na 02.00 v noci. Z prace chodim vacsinou do 15.00. Praca ma az donedavna relativne naplnala. Ci uz financne, alebo po dusevnej stranke. Teraz pridem z prace, do ktorej sa mimochodom vobec netesim, teda rano po zobudeni musim zbierat sily nato ,aby som vobec prisiel do prace. V praci sa to uz ako tak rozbehne. Kolektiv v pohode sranda. Pridem z prace, najem sa a nic. Uplne nechut ist na bike,do posilky, alebo akukolvek aktivitu. Pred tyzdnom som prisiel z tyzdennej dovolenky kde som zacinal pomaly vypinat a pomaly som naberal chut "zit" . No len na dovolenke nemozem byt cely rok :-) . Po navrate z dovolenky stacilo par minut v praci a moja nechut prisla lusknutim prsta. Chcem vas poprosit podobnych mne , co ste si podobnym presli, ako sa "vyliecit"? A znova nabrat chut aktivne zit? Mimochodom praca je fyzicky a dusevne celkom narocna by som povedal. Pracujem tam nieco cez at rokov. Dakujem za rady a komenty. Pekny den.

MajkyOhYeah

Superspace, klad si otazky, dozvedaj sa priciny, najdi spôsob ako to napravit a tak sa dostanes ku jadru problemu :) Ale niekedy si staci len oddychnut od vecí, ktore robis, riesis...stale dookola.

zita 05

Ľudský organizmus vraj potrebuje najmenej tri týždne oddychu, aby sa zregeneroval. Týždeň je ozaj málo, ten tvoj organizmus Ti to dal asi jasne najavo. Nemôžeš si v práci zobrať aspoň dva týždne dovolenky? To by možno zabralo. Drž sa a daj vedieť, ako si to poriešil.

Jax

Toto je normálne keď robíš nočné. Riešenie = nerobiť nočné! Nie sme na to stavaní. Nepomôže nič iné, iba to nerobiť.

Superspace

Dakujem vam vsetkym za nazory. Zmena zamestnania je jedna z moznosti a asi jedna z najpodstatnejsich moznosti ako sa "vratit" ku sebe naspat. Nebude to ale lahke, lebo korunky sa daju v momentalnej praci zarobit pekne.

neviem111111

tabletky nie su v tomto pripade vobec riesenie. vyhorenie sa nelieci liekmi, ale terapiou (ak je vazne), ale hlavne ZMENOU PRACE. pises, ze si am vyse 5 rokov. cca kazdych 5 rokov by mal clovek menit pracu, aby vyhoreniu predisiel a ostal motivovany a stimulovany. porozmyslaj nad tym

Moireal

Fyzicka praca je dobra len na cas. Clovek sa skor ci neskor zoderie a je unaveny vacsinu dna. Poznam to velmi dobre. Ked si niekde vacsinu dna a este sa aj namakas, je jasne, ze sa ti nechce ani zit. Asi by som popremyslala nad zmenou prace, my ludia niesme stroje a ked sa budes silit do neviemkedy, telo ti da raznu stopku, nie takuto jemnu nechut a unavu. Porozmyslaj, co by ta este bavilo a ake mas moznosti sa k tomu priblizit.