Čo sa deje so mnou

Príspevok v téme: Čo sa deje so mnou
Nikolathecure

Ahojte,mam problem s jedlom som posadnuta chudnutim nenavidim svoje telo.Som vegetarianka snazim s ajest zdravo potom pridem domov ku koncu dna a zjem strasne vela veci som sklamana zo seba zo svojej vole potom vyvraviam a je mi este horsie lebo viem ze nieco mi ostalo v zaludku a uklada sa mi to tam.cely den nerpbim nic len prenyslam nad jeldom co by som.zjedla co som zjedla kolko som.zjedla.niesom.nejaka vyziabnuta.Ja len chcem byt krasne chuda:( mam dvadsat rokov.neviem ani co chcem od vas pocut som smutna ze som to zase urobila

0vecka

Nikolathecure ja by som zacal tym ze by som si nastavil nejaku realisticku dietu teda taku aku si schopna aj dodrzovat a potom uvidis...nema zmysel mat nejaku idealnu ked ju nedodrzis a kedze si vegetarianka a hovoris o zdravom stravovani tak som si tiez niesom celkom isty ci vies co znamena zdrave stravovanie... ono obcas nejake to meso treba a vela ludi naletia kvazy odbornikom na forach..napr ze biele peivo je nezdrave alebo ze cukry skodia a co javiem co este..

Ekak

Ahoj, ten pocit keď celý deň myslím len na jedlo poznám, skús zavolať kamarátky von, alebo len tak niekam choď . Podľa mňa je super ,že si vegetariánka ,ale mala by si si mäso trochu vynahradzovať mliečnymi výrobkami a vajíčkami. Keď už ani takéto živočišne blielkoviny nechceš skús soju, fazuľu... Keď nemáš rada pocit plného brucha tak jedz menšie porcie častejšie

Nikolathecure

Ja uz neviem zjest ani jeden kusok zemiaku bez vycietiek.Pomaly uz nejem ani mliecko vajcia a vsetky tieto vyrobky kvoli zvieratkam.Ryzu zemiaky pecivo nejem vobec.Mam pocit ze asi 70% toho nad cim premyslam za den je jedlo.Tak velmi chcem byt chuda ze mi to uz lezie na mozog.Snazim sa chodit aj behat no niekedy to pride zjem vsetko a vyvratim to alebo ak zjem nieco nezdrave.Len ja zacinam mat zly pocit aj z toho ked zjem zeleninu na panvici.Nemam rada ten pocit plneho zaludka

mamsa

vies co, zacni jest jogurty vajicka syry tvaroh z toho nepriberies vobec. pribera sa z peciva muky a zemiakov. mozes zjest kolko vladzes len nejedz mucne jedla. ja vazim 45kg uz roky a jem dosyta take veci co som pisala. A mas nabeh na bulimiu. Svoju rolu tam hra hlavne psychika. Maj sa viac rada.

lombardo1981

Dostala si sa do začarovaného kruhu medzi tým, čo chceš a čo zvládaš. Jednou z príčin je samozrejme to rigidne sa držanie svojej vegetariánskej stravy (z úmyslom nepribrať či schudnúť). Neposkytuje ti totižto takú psychickú útechu, akú si vyžaduje tvoje PPP. Cítiš sa preto frustrovaná a v čase, keď už sa tak nemusíš ovládať, strácaš kontrolu. Toto nie je nejako neobvyklé. Sú dve možnosti. Buď sa prehupuješ do bulímie alebo trpíš purgatívnym typom anorexie. Ide o anorexiu, ktorá nezodpovedá štandartnej predstave a neschopnosti jesť či odolávaniu "nástrahám chladničky". Babenky jedia pomerne dosť. Viac ako by si predstavovali a to ich privádza do ešte hlbšej depresie. Pretože ich predstava o jedení je čisto anorektická... o dokonalej kontrole nad všetkým, vrátane jedla.
A čo ti prinesie tvoja vysnívaná štíhlosť? Myslíš, že skončíš pri terajšej hodnote?

Amadea

Nikolathecure, ako dlho to už takto mávaš?

Ak všetko vyzvraciaš,tak to môže byť nábeh na bulímiu alebo už prepuknutá bulímia. Je to psychického pôvodu...dá sa to riešiť, no mala by si navštíviť najskôr svojho obvodného lekára a povedať mu o tom a on ťa už pošle ďalej, buď psychológ alebo psychiater, alebo aj aj.
Ak budeš takto fungovať dlhšie a nikomu o tom nepovieš, tak si pokazíš aj zuby, lebo zvratkami sa v ústach narúša ph a postupne sa to prejaví buď kazmi alebo aj tým,že ti povypadávajú (to ti môže ubrať na kráse,nie?)...Zdravá strava je fajn,ale tiež má svoje hranice, ktoré sú ešte oka ktoré už nie a ak ťa obťažuje spôsob, akým funguješ a si nešťastná,tak to prosím začni riešiť,čo najskôr.