Rakovina hrubého čreva

Príspevok v téme: Rakovina hrubého čreva
evanaaa

Manžel mal nádor na konečníku, bez metastáz, ktorý mu bol odstránený ešte v apríli, a bol mu spravený vývod z tenkého čreva - ileostómia, ale dočasný, ten mu odstránili nedávno, koncom júla ( tzv.zanorenie stómie). Teraz ale problémy so stolicou, denne behá aj 5-6x, alebo dokonca aj omnoho viac na WC, pritom z neho vyjde len kúsoček, alebo dokonca nič, no tie tlaky ako keby mal mať stolicu, ho nútia stále behať, niekedy aj v rozpätí 10-15 minút. Samozrejme, potom ho páli a aj bolí konečník. je mi ho ľúto, preto by som bola rada, ak by niekto, kto tým prešiel, napísal, či mal podobné problémy, ako dlho, či niečo podnikol, resp. bral na to lieky? Manžel si dáva Reasec, 3x denne ale v tomto mu nepomáha ( časté behanie). Tiež by ma zaujímala aj strava, čo je najlepšie jesť, čomu sa vyvarovať, je možné, že každému zaberie a vyhovuje niečo iné. Za odpoveď a radu ďakujem!

pingvin

zaujimalo by ma skor, ci mu nahodou neodstranili cele hrube crevo, lebo to by vysvetlovalo caste chodenie na stolicu, kedze ma vyvod spraveny z tenkeho creva, tak tam nedochadza k takej absorpcii vody ako v hrubom creve a tym padom je ta stolica vodnatejsia a neda sa tak udrzat. Pri operaciach nadorov konecnika zvacsa robia vyvod z hrubeho creva, ileostomiu robia ak odstranuju cele hrube crevo. A aj keby to hrube crevo mal, treba si uvedomit ze odstranenim konecnika sa odstrania aj zvierace, ktore tu stolicu udrziavaju dnu, co je tiez dovodom castym chodenim na zachod. Ide skor o mechanicku pricinu, ked sa raz poskodia alebo odsrania zvierace tak zrekonstruovat sa to do povodneho stavu uz neda.