Rekonštrukcia prsnika po mastektomii

katkager

Ahojte, ja mám rodičov, ktorí sú v strednom veku a už sú obaja onkologickí pacienti. Ani pri diagnostike ochorenia, ani počas priebehu liečby nebol nikto kto by im pomohol ani poradil ani ohľadom dostupných príspevkov, dávok ani sociálnych služieb v zákonnej rovine, rozhodla som sa písať o tejto téme diplomovú prácu s názvom: Možnosti sociálnej práce pri pomoci so zabezpečovaním sociálnych potrieb ľudí s onkologickým ochorením.

V rámci práce budem robiť výskum zameraný na pomoc ľuďom s onkologickým ochorením v rámci skvalitnenia ich života. Preto chcem poprosiť všetkých, ktorí trpíte onkologickým ochorením (alebo ste 3 roky po liečbe), či by ste mi pomohli a vyplnili dotazník k výskumu : docs.google.com
Mojich rodičov to síce nevylieči, ale pevne dúfam, že to prinesie viac možností pomoci pri zvládaní tohto ochorenia. Ďakujem všetkým, ktorí budú takí láskaví a zapoja sa. Dotazník je anonymný.

jjenny1510

evanaaa,mocdakjem. Ešte surfujem na nete,mam par tipov,musim mat100percentnu istotu,že mi to urobia tak, ako to mabyt. Ja som už rekonstrukciu podstupila, ale zial nedopadla dobre,jazva sa mirozpadla,museli mi vybrat implantát. Tak koli tomu sa informujem .Moc ti dakujem

evanaaa

jjenny1510, veľmi ti asi nepomôžem, je to len akási rada - skús si to zistiť tam, kde ťa operovali, inak, ešte pred zákrokom ťa mali ( mohli) informovať o tom, že ti môžu zároveň spraviť aj rekonštrukciu prsníka, možno nie hneď, ale mala by si to bez platenia a v rámci oper. úkonu, máš na to právo. Najlepšie hneď je to preto, že s tým rátajú, aby ti nechali dosť kože, možno ani nie je treba, neviem, lebo ani mňa nik neinformoval o tom, že si môžem požiadať o plastiku, dozvedela som sa o tom neskoro a teraz mi už na tom ani tak nezáleží, lebo je to dosť rokov od operácie, keď mi bol ľavý prsník odstránený. Ale ak si mladšia, tak sa ti oplatí informovať sa........

jjenny1510

dakujem pomocnica,som z vychodneho slovenska.Ale mne jev podstate jedno kam by som šla, hoci aj do trantarie,lennechmi to niekto urobi ale odborník nie nejaký fušer,ktorý sa chce len realizovat. Ak by si mala nejaké info, daj mi vedieť. Moc ti dakujem

jjenny1510

No toto som určite nechcela čítaž.A keď nepíšeš na otázku,radšej mlč.Nevieš aká je to pre mňa trauma.