psychické problémy, budúcnosť

Príspevok v téme: psychické problémy, budúcnosť
psych111

Budem stručná. Chcem čím skôr žačať navštevovať psychiatra kvôli osobným problémom. Avšak bojím sa, že mi to môže ublížiť v budúcnosti naríklad pri prihláške na VŠ, v práci... Už dlhšie sa snažím nejak dokopať ku psychiatrovi, ale mám aj dosť stres, som moc introvert, nerada rozprávam o svojom vnútre. Avšak každým dňom si uvedomujem že by som mala navštíviť, lebo inak to sama nezvládnem . Čo si myslíte, može mi to v budúcnosti priťažiť? Myslím to že človek nieje po psychickej stránke v poriadku, a navštevuje psych. Mám 18, budúci rok maturujem.

ANGEL-DEMON

okrem toho ked uz raz zajdes ku psychiatrovi uz sa to s tebou bude do konca zivota niesť... budes to mať v zdravotnom zázname,.. pretože k nemu musis zdravotny zaznam nosiť, tam zapisuje vsetko...
kým ku psychologovi nepotrebujes...
Akoze na prve sedenie som si vypytala od obvodaka odporucanie ku psychologicke, aby som mala cez poistovnu, inak musis platit..
povedala som mu ze mam uzkost, to napisal a dobre... kukla zaznam, aby bola v obraze, nejake choroby atd... a vratila mi,.. a dalej som uz nosit nemusela.. a ani ten papier co mi dala som do zaznamu nevlozila... mam to doma.. čo koho do toho...

ANGEL-DEMON

otázka znie ze preco prave psychiatria... to je len biznis... sotva zavries dvere na ordinacii a posadis sa a už ti napise 20 antidepresiv... z ktorych budes mimo,.. ničia mozog, clovek z toho osprostieva, priberie, nicia stitnu zlazu, pečen....atd..
cize dalsie vysetrenia, dalsi doktori... dalsie lieky... a tak farmaceuticke spolocnosti zarábaju.... len tam treba trosku vyssie IQ aby to cloevk pochopil... a kedze som zdravotáčka tak velmi dobre viem čo píšem a ako to funguje...
Skus zajst za psychologom, najdi si nejake recenzie na nete na psychologov v tvojom mieste bydliska.... a skus.. ja som mala problemy po odchode z práce, syndrom vyhorenia jedno z druhym.. uz po prvej navsteve u psychologicky mi bolo lepsie,.. tak pozitivne posobila na mna... musi ti sadnut ten lekar hlavne... a ukaze ti spravnu cestu... vsetko je to o myslení,.. ako si ty nastavíš mysel... s tym ti psychiater s tymi jeho "drogamy" nepomoze...

Odpoved00

Samozrejme ze nie, ked sa na teba budu pytat ci trpis psych, chorobami ale aj to tak maximalne ked budes hladat pracu v skole urcite nie tak povies ze nie, oni to nemaju ako zistit. Lekari nemozu len tak verejne poskytovat tvoje osobne udaje, jedine ze by dostali sudny prikaz

m.

Áno, môžu to proti tebe použiť, aj využiť. Práve také niečo zažívam, už som bol kvôli tomu obvinený zo všetkého možného. Už na nich všetkých preto aj kašlem. Zariadim sa podľa seba, lebo s bláznami nemá zmysel bojovať. Ja som sa z toho dostal, z čoho by mali mať radosť, ale akosi to u nich vyvoláva iné negativistické reakcie.
Mala by si chodiť ku psychiatrovi tajne a nie verejne, najlepšie do iného mesta a riešiť to bez záznamov (neviem, či sa to dá).
A aké problémy ťa trápia? Skús opísať, možno ti poradím aj ja, lebo ja som už mal všetko.