Menštruácia

Príspevok v téme: Menštruácia
erikaa3

Mám taky problem suvisiaci s MS. Mám 15. Cez školsky rok mavam menstruaciu pravidelne viac menej kazdych 30 dni. Ako náhla príde leto a prazdniny už to je nepriavidelnè, krátke alebo dlhè. Bolo to tak aj minule roky a je to tu zas.Mala som ju dostat 4.7, ale este stale nič. Teraz mi to neprospieva ani na psychike, lebo si myslim, ze som tehotna. Čo je absolutne vylučene keďže som to nemala. Ale proste psychika je silnejsia, placem, ako to poviem mame ze som tehotna, ako budem zit, kto bude otec a tak. No proste som nenormalna asi.. Neviete nieco poradit? Preco to cez prazdniny ,,hapruje"? Nech sa ukludnim, lebo si tie pradniny ani neuzijem.. A hej, uz 3 den ma boli v podbrusku ako pred MS, proste vsetko je tak ako pred MS ale MS nikde. Ďakujem

ElsaS

Erika veď ak by ti to prišlo aj na dovolenke, tak to nevadí, hlavne, že to prišlo. Viem, že nie je to Bohvie čo, keď sa na dovolenke nemôžeš kúpať ale stále sa môžeš opalovať a robiť iné veci v nejakej exotickej krajine. Ale neboj sa možno ti to práve vtedy nepríde :) A práve tá chrípka môže byť dôvodom, že ti menštruácia mešká. Tak sa lieč a uvidíš, že to príde.

erikaa3

Heej no, 2 a pol roka, čiže je to viac ako 2 roky. :/
Dúfam, že to príde a nebudem musieť nikam chodiť. Ešte k tomu som od štvrtka chorá s teplotami a všetko, takže mi to všetko už prekáža a chcem si užiť leto aj s kúpaliskami - bojim sa tam ist, ze co ked to tam dostanem. Fu, som dosť zùfala, ale čo už. Občas mam pocit lebo od dnes rána cítim taký tlak.. Pri mojom štasti mi to príde na dovolenku, jak stále. :/

ElsaS

Ahoj, neboj sa tehotná určite nie si :) na milion percent :) A ak si nezačala menštruovať pred viac ako 2 rokmi tak to ešte stále nemusíš mať pravidelný cyklus, môže sa to zmeniť. To že ti menštruácia mešká, to nevadí, hlavne, že ju máš. Ak by si ju nedostala dlhšiu dobu, treba zájsť za gynekológom alebo aspoň za tvojou lekárkou a ona ti poradí alebo ťa pošle ku gynekológovi. Ale v tvojom veku je takéto meškanie normálne :) a to, že je to práve cez prázdniny, môže byť náhoda neviem to inak vysvetliť...užívaj si prázdniny a neboj sa :) nad tým že kto je otec "bábätka" určite rozmýšľať nemusíš :D

erikaa3

Ja viem, že nemôžem byť tehotná. Len moja psychika to nechce prijať. Si nahováram, že čo ak som tehotná, čo keď... Ja viem, že to je vylučenè ale už mi to tak lezie na mozog, že vymýšľam scenáre čo urobím, že ja nemam peniaze na dieťa, nemám mať s kym dieťa.. Ja viem je to asi divnè, že? Ale važne sex som nemala, ani frajera, ani s chlapcami nechodím von, len s kamarátkou na prechádzky takže to je vylúčenè, len proste...

Joleen

Bez pohlavného styku a spermie nemozes byt tehotna keďže nas len 15 r MS sa ti upravuje jednoducho nestresuj pretoze to tiež ovplyvňuje

Simuš

V prvom rade si musíš uvedomiť že psychika je ,,svina,,. Tym, že nad tým neustále premyslas, stresujes sa, možno to je ten dôvod prečo ti MS nechodi. Mimochodom, myslím si, že v tvojom veku sa cyklus stále upravuje takže to je úplne normalne.