Pomoc!

Príspevok v téme: Pomoc!
Fini_Trixi

Veľmi som prepadla anorexii, až keď mi zomrela kamoška na tú istú vec, som si uvedomila, že je to vážne..... Hneď som sa išla napchať, no prišlo mi iba zle, a vracala som.... Rodičia sa o mňa nezaujímajú a ja rozmýšľam, že to nemusí dopadnúť dobre... Vôbec mi nejde jesť a každým dňom viac a viac chudnem.... Mám 12 rokov a 30 kg

stratenazena

pokus sa vyhladat odbornu pomoc a chod k babke aby sa aspon ona o teba zaujimala a trosku ti pomohla s tvojou situaciou

bambi31

Ahoj, ja som bola na polrocnom lieceni v Bratislave, cela liecba spociva v pravidelnom rezime, kazde dve hodiny jest, troska cvicit, psychoterapie, plavanie, diskusie, spoznala som tam mnoho skvelych ludi a ludom co trpia poruchami prijmu potravy a citia sa v tom sami by som toto liecenie len odporucila. Ak je tvoje BMI uz velmi nizke, vyhladaj psychologa a ten ti poradi ako dalej, ci uz vyhladat psychiatra alebo to mozno zvladnes aj bez hospitalizacie. Sklznutie od anorexie do bulimie a naopak je caste. A je to zacarovany kruh z ktoreho musis von. Pre svoje zdravie a hlavne pre seba a svoju buducnost. Ak by si sa chcela na cokolvek spytat ohladom hospitalizacie kludne napis. S pozdravom Bambi

Gima

Daj si aspoň jogurt, čaj, kávu, čokoládu alebo jablko. Ja si občas urobím vodu s medom a citronom a zdvihne mi chuť. Acidko z obchodu je tiež fajn.

Amadea

jesť nasilu je ťažké a možno to aj tak pôjde von...je niekto v tvojom okolí pri kom sa cítiš fajn a mohla by si niečo chrumkať počas rozhovorov s ním?

najlepšie by bolo naozaj o tom, čo ťa trápi a čo sa deje povedať rodičom a ísť za lekárom, začať to riešiť,čo najskôr. Ver mi, odborníci ti vedia pomôcť ;)

gabi2252

Ahoj, s rodičmi je to niekedy naozaj ťažké. Ale skús im čo najskôr povedať priamo čo ťa trápi, že neješ a nech ťa vezmú k lekárovi. Alebo sa zdôveriť inému dospelému, ktorému dôveruješ...