Môžem ochorieť od poľného zajaca?

Príspevok v téme: Môžem ochorieť od poľného zajaca?
zajac

PRED PAR DNAMI SOM NASLA MLADATKO POLNEHO ZAJACA, KEDZE BOLO VIAC AKO JASNE, ZE BY BOL ZAHYNUL ZOBRALA SOM SI HO DOMOV A ZACALA SOM SA O NEHO STARAT, KRMIT HO MLIEKOM A TAK. BOJIM SA VSAK, CI TAKYTO DIVY ZAJAC NEMOZE PRENASAT NEJAKU VAZNU CHOROBU. DNES SOM SI VSIMLA, ZE MA ZACALA BOLIET HLAVA A K VECERU AJ HRDLO. BOJIM SA CI TO NEMOZE S TYM SUVISIET I KED BOLESTI HLAVY MAVAM PRAVIDELNE. NEVIETE CI TAKYTO MALY ZAJKO MOZE NA MNA PRENIEST NEJAKU CHOROBU????

zajac

NO MAM HO DO NEDELE VECERA CO JE DNES SIESTY DEN, TEN ZAJKO SA MI CHORY NEZDA, ASPON MYSLIM, CHUTI MU JEST.ZATO MNE JE TAKTO OD VCERA..... TAK JA NEVIEM,CI JE TO FAKT LEN SPROSTA ZHODA NAHOD A TERAZ SA KVOLI TOMU ZBYTOCNE PSYCHICKY NICIM,LEBO JA SOM UZ Z TOHO FAKT NA NERVY A KED SOM SI PRECITALA O TOM ZAJACOM MORE TAK DVOJNASOBNE,PROSIM POVEDZTE MI NIEKTO,ZE MI FAKT NIC NIE JE LEBO SCVOKNEM A KU DOKTORKE SA BOJIM,BOHVIE AKE VYSETRENIA BY MI ROBILI KEBY SOM POVEDALA,ZE MAM PODOZRENIE NA TEKE OCHORENIE OD ZAJACA

agina

Taketo pripady sa strasne malicko vyskytuju, dokonca by som povedala, ze by si musela byt jeden z tisica pripadov...ale ak si nie si ista, chod k doktorovi.Stejne si myslim, ze to z toho zajaca nie je, urcite je to blba zhoda nahod.Kolko ho mas doma?? Inkubacna doba je 5 dni, u zajaca 2-3 dni.Keby bol chory, urcite by si si to vsimla.

zajac

AGINA -

KED JA SOM TERAZ CITALA NA NETE O TOM ZAJACOM MORE ALEBO RESP. O TULAREMII A JE TAM PISANE,ZE TO PRENASAJU ZAJACE (AJ POLNE) DA SA TO VRAJ PRENIEST NA CLOVEKA A TO DVOMI FORMAMI, TA DRUHA VNUTORNA JE NEBEZPECNA A 50% LUDI NELIECENYCH MOZE AJ UMRIET. JE TAM PISANE AJ O TOM,ZE PREJAVAMI SU TEPLOTA, BOLEST HLAVY A SVALOV. A JA SA BOJIM LEBO MNA VCERA HLAVA BOLELA A AJ NOHY AKO PRI SVALOVICI.HORUCKU SOM SICE NAMALA A ANI DNES MA HLAVA NEBOLI LEN TO HRDLO ALE AJ TAK SA TERAZ VEEEELMI BOJIM,NORMALNE MI JE Z TOHO STRACHU AZ FYZICKY ZLE.ALE KU DOKTOROVI TIEZ NECHCEM IST,MAM STRACH.NEVIEM CI JE TO LEN ZHODA NAHOD ALEBO SOM NAOZAJ OCHORELA.

agina

Nevies si ani predstavit, kolko zajacikov a malych srnciat zahynie pri koseni travy na lukach.Kedysi sa na to viac dbalo, jeden pracovnik chodil pred traktorom a hladal taketo hniezdiska a rozhanal to.Teraz sa to uz nerobi a na lukach tymto sposobom zahynie strasne vela mladat.
Zajaci mor sa vyskytuje len u kralika domaceho, velmi zriedkavo u polneho a na cloveka to prenosne nie je.

panika

daj len tularemia a najdes..nemozem dat link, lebo by som porusila pravidla
äa este som aj zistila, ze ta bakteria sa vola trochu inak).Ale hladaj podla ochorenia

zajac

PAN....

A AKO SA TA TULERAMIA CI CO TO JE PREJAVUJE????? PO KOLKYCH DNOCH ALEBO TYZDNOCH SA PREJAVI U CLOVEKA??? HLADALA SOM NA NETE,ALE NENI TAM NIC PO SLOVENSKY O TOM. JE TO SMRTELNE ALEBO AKO TO JE????

zajac

AGINA-

BOLO BY FAJN KEBY HO HLADALA,LENZE ONA HO UZ HLADAT NEBUDE,JA SOM ISLA TOTIZTO S PRIATELOM NA PRECHADZKU OKOLO JEDNEHO POLA KDE KOSILI TRAKTORY A TEN CHALAN CO KOSIL NA NAS ZAVOLAL,ZE CI BY SME SI NEZOBRALI A NEPOSTARALI SA O TOHO ZAJKA LEBO PRI KOSENI TRAKTORY NARAZILI ASI NA TO ZAJKOVSKE HNIEZDO A ....DALEJ ASI HOVORIT NEMUSIM.ZOSTAL LEN TENTO ZAJKO A MNE HO BOLO LUTO LEBO VIEM,ZE BY BOL ZAHYNUL A TAK SOM SA ROZHODLA,ZE STOJ CO STOJ MUSI PREZIT A JA SA O NEHO POSTARAM.ZATIAL SA MU DARI A JA DUFAM,ZE TO AJ TAK ZOSTANE.
INAK UZ SA TAK MOC NEBOJIM,HRDLO ESTE TROSKU POBOLIEVA,ALE MYSLIM,ZE SOM HO MALA PODRAZDENE OD MINERALKY.
MOHLA BY SI SA PROSIM TA OPYTAT MANZELA KED JE POLOVNIK ON SA V TOM VYZNA NEBOLO BY DOBRE KUPIT TOMU ZAJKOVI TAKU TU TABLETKU CO SA KUPUJE AJ TYM ZAKRSLYM ZAJOM,ABY NEOCHORELI ALEBO NEPRENIESLI NEJAKU NAKAZU???VRAJ TO MAJU V AKVARISTIKACH.DAKUJEM