Centrum pre komplexné vyšetrenie pre oboch partnerov - gynekologické problémy

Príspevok v téme: Centrum pre komplexné vyšetrenie pre oboch partnerov - gynekologické problémy
gynproblem

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.

Nakoľko už 4 roky bojujem s gynekologickými problémami, chcem vyhľadať kliniku kam by som mohla zájsť spolu aj s partnerom. Kde by sme prišli spravili by nám obom naraz v rámci jedného dna všetky stery, odbery, vzorky.

ďakujem za vaše rady a skúsenoti nakoľko ja už som zúfala :(
Stále chodím ku gynekológovi aj partner bol u urologa ale myslím že som ako keby v začarovanom kruhu.

Stále mám mykozy, bolesti v podbrušku...zo sexu nemam žiadnu sľasť a skôr sa mu vyhýbam .
Partnera mam iba jedného už 6 rokov....a viem že i on ma mna..

dakujem za porozumkienie

v okolí BA, TT, NR....

mmoonna

Ahoj, z mojich skúseností ti môžem odporučiť vaginálny sprej Debricasan:DesHyalPlus. Mne ho odporučil môj gynekológ a fakt mi pomohol.

Joleen

Dodržiavajte zásady

V prípade, že ste na vaginálnu infekciu náchylné, snažte sa dodržiavať tieto zásady:

● Používajte sprchovacie šampóny, ktoré sú určené na intímnu hygienu.

● Noste vzdušné oblečenie a bavlnenú bielizeň klasického strihu. V čase, keď vás mykóza doslova trápi, gynekológ odporúča nenosiť žiadnu bielizeň.

● Skúste tiež obmedziť cukor, stačí, že si prestanete sladiť kávu alebo čaj a vzdáte sa čokolády. Uvidíte, že frekvencia infekcií sa zníži.

● Používajte iba neparfumované vložky a toaletný papier.

● Vyhýbajte sa tampónom. Siahnuť po nich by ste mali len v nevyhnutných situáciách, ako je cestovanie, plávanie či tanec. Tampón by ste si mali vymieňať tiež častejšie, nie každé 3 – 4 hodiny, ako sa dočítate v letáku, ale každé 2 hodiny. „Tampón sa okamžite osídľuje mikróbmi a môže dôjsť k premnoženiu,“ upozorňuje gynekológ.

● Intímne partie udržiavajte v suchu.

● Vyhýbajte sa verejným bazénom a saune. Naopak, morská voda na vás bude pôsobiť liečivo.

● Počas liečby mykózy si dajte pauzu v sexe, nie však preto, že by ste nakazili partnera, ale preto, že pri mechanicky dráždenej pošvovej sliznici sa infekcie budete zbavovať oveľa dlhšie. Tiež zabudnite na kondóm s latexom, ktorý podľa gynekológa podporuje množenie kvasiniek.

● Dočasne, aspoň na pol roka až rok vysaďte hormonálnu antikoncepciu. Pomôže vám to kvasinkovú infekciu dôkladne preliečiť a zároveň zabránite jej opakovaniu.

● Uprednostňujte cereálne pečivo, nelúpanú ryžu, pohánku, ovocie či biely jogurt.

● Užívajte prípravky na posilnenie imunity, napríklad probiotiká.

● Rozhodne sa vyhnite samoliečbe, spojenej s aplikáciou probiotických jogurtov a zakysaných mliečnych výrobkov priamo do pošvy!

gynproblem

Stres mam zo školy a práce... to pripúšťam ale zase ked to je 4 roky vkuse.... :/ mam i ochorenie štítnej žľazy ... ale k tomuto mi doktorka nepovie že by moje prolbémy súviseli so štitnou .. beriem lieky hodnoty v krvi mam dobre..

skúsim sa nejak zregenerovať cez leto..

čo by ste doporučili na podporu imunity v oblasti gynekoloeg. problémov?

dakujem a každú radu

Joleen

Rizikové faktory pre vznik mykózy

poruchy imunity
stres
hormonálne zmeny
užívanie hormonálnej antikoncepcie
užívanie antibiotík
cukrovka
obezita
nesprávna hygiena
tesné a nepriedušné oblečenie
časté striedanie pohlavných partnerov
endokrinologické ochorenia

Toto vsetko treba odstrániť vylúčiť atd

Joleen

Robili tu aj ine vyšetrenia? Na hiv, štítnu zľazu a ine? Pricinu netreba iba tam dole hľadať moze byť aj inde

gynproblem

Ale áno... :( brala som aj wobenzym , a aj imunoglukan pravidelne jedavam vit. C.... raz som mala chlamydie, na ktoré som bola ja preliečená... partner bol u urologa že vraj ich ma potom ich nema potom som ich ani ja nemala potom som ich zrazu mala.. jemu zase našli inú baktériu kt. žije v črevach mne nerobili na to ster aj ked som vravela lekarovi no je to začarovaný kruh... a neviem už kde mam nabrať silu na toto všetko chcem to ako predtým :( nemať staroti.. mat to tam všetko v poriadku ...