Ako spravne na dcerku

Príspevok v téme: Ako spravne na dcerku
Evik119

Mam otazku ako na moju 9r.dceru je 3-ka a od pol roka mi zatajovala zlw znamky z matiky nezapisovala si ich do ziackej,ani ich nenosila domou.oznamovala mi len dobre znamky aj rodicko mi zatajila,az nakoniec po stetnuti s ucitelkou som sa o vsetkom dozvedela.Nakoniec ma 3 ku solovu s matiky,inak ma dobre znamky,az nato ze nwviem ako ju navnadit na ucenie sa,samostatnost,kazdy den jej musim opakovat,uc sa ,vymen knihy,uprac si nic sama od seba nerobi,dokonca som jej zakazala telefon a po tom ze ked si opravi 3-ku s mat.jej dam novi ktory mala dostat za prve svate primanie,ale po odhaleni znamok sme jej ho nedali.Znamku si teda neopravila tak telefon sme jej nedali,ani neplanujeme.Prosim ako na nu ,aby sa niak osamostatnila aj v skole a ako sa postavit k zakazu ,pocitaca,mobilu ked si neopravila znaku?ma sa ucit cez prazdniny,ci jej nechat volno?dakujem

netreba

Myslím, že ti to to už pekne zhrnuli podo mnou, no keď silou mocou chceš, aby mala lepšie známky, tak si s ňou treba sadnúť a vysvetliť jej tú matiku-možno fakt stačí tak málo, ale nie cez prázdniny!

tasty

iba jeden krutý dotaz mám k príspevku, som dosť unavená, aby som to rozpísala detailne,,, ale to je jedno,,, teda ten dotaz - zlý prístup rodiča k dieťaťu, chudák dieťa, nechcela by som mať takýchto rodičov

ja888

Mna toto velmo vracia do detstva, ked som sa este aj cez prazdniny musela pre istotu ucit. A kde som teraz? Vystudovana, s VS, nemam pracu. Lebo som sa musela ucit na 1 a to vsetky predmetu bez rozdielu a teda som vobec nemala priestor v detstve na hru, na kamaratov, a halvne na to aby som rozvijala to co ma bavilo, aby som vynikala v tom co mi ide. Teraz sa hladam, neviem sa nájsť, najst to zdrave sebavedomie, to co by som vedela robit. Hlavne zesom sa musela ucit na 1 so zakazmi chodit von atd... No musi to byt sklamanie pre rodicov ked im to nevyjde hehe.

Len jej to prosim neurobte ze sa budemusiet este aj cez prazsniny ucit. Prazdniny nie su len taky výmysel. Oni su tu naozaj na to aby si deti oddychli a hrali sa. Aby sa co najviac hrali asppn tie 2 mesiace v roku. To jej neberte. Vy s nou hlavne viac kominikujte a ziskajte si jej doveru. Osobne mi bude jedno ake znamky syn bude nosit zo skoly. Pokial bude dobrym clovekom a nebude nikomu ublizovat. Je mi jedno ci vystuduje. Chcem len aby bol stastny. Pretoze ja som mala nestastne detstvo, plné strachu a krivd... a pretozemoja mamina akokolvek dobre to myslela s tym ucenim a obmedzovanim ma a samymi zakazmi, nedosiahla vobec co chcela. Mala pre mna vysnivanu veľkú karieru.

ja888

Mna toto velmo vracia do detstva, ked som sa este aj cez prazdniny musela pre istotu ucit. A kde som teraz? Vystudovana, s VS, nemam pracu. Lebo som sa musela ucit na 1 a to vsetky predmetu bez rozdielu a teda som vobec nemala priestor v detstve na hru, na kamaratov, a halvne na to aby som rozvijala to co ma bavilo, aby som vynikala v tom co mi ide. Teraz sa hladam, neviem sa nájsť, najst to zdrave sebavedomie, to co by som vedela robit. Hlavne zesom sa musela ucit na 1 so zakazmi chodit von atd... No musi to byt sklamanie pre rodicov ked im to nevyjde hehe.

Len jej to prosim neurobte ze sa budemusiet este aj cez prazsniny ucit. Prazdniny nie su len taky výmysel. Oni su tu naozaj na to aby si deti oddychli a hrali sa. Aby sa co najviac hrali asppn tie 2 mesiace v roku. To jej neberte. Vy s nou hlavne viac kominikujte a ziskajte si jej doveru. Osobne mi bude jedno ake znamky syn bude nosit zo skoly. Pokial bude dobrym clovekom a nebude nikomu ublizovat. Je mi jedno ci vystuduje. Chcem len aby bol stastny. Pretoze ja som mala nestastne detstvo, plné strachu a krivd... a pretozemoja mamina akokolvek dobre to myslela s tym ucenim a obmedzovanim ma a samymi zakazmi, nedosiahla vobec co chcela. Mala pre mna vysnivanu veľkú karieru.

Mesačný princ

súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.

Len by som ešte dodal, že známky nespravia človeka šťastným a nikto sa na ne nikdy ani nespýta.
Je to úplne zbytočné subjektívne hodnotenie jedného človeka, iným človekom. Nič to nevypovedá ani o tom či na tú matematiku má, alebo nie.
Mne raz učiteľ a škola tak zhnusili predmet, a ktorý ma bavil, že som to zámerne flákal. Môže na nej sedieť učiteľ, ...atď

Strach je to posledné čo dieťa potrebuje ku šťastiu.

Messje

Ja888
Usetrila si mi cas :-)
Takto nejak som to chcela napisat aj ja.
Ked dieta taji znamky ...je to chyba od rodicov.
Treba si k nej najst cestu,nech zacne doverovat a nemat strach.
Povinnostou dietata je sa ucit,my chodime do prace.Ma narok aj ona na volno.Zakazmi nevyriesite nic.Len to,ze bude klamat a podvadzat viac.
Komunikujte s ňou
A urcite by som ju nenechala stravit prazdniny nad knihami.
Asi ju casto nechvalite.Ten mobil by som jej dala.Svate primanie mala nie?Tak preco ste jej ho slubili a nedali?Robite velku chybu.
Ako psik.Ked sadnes,dostanes pamlsok.Ak ale popri sadnuti nezastekas,nedostanes nic.
To ale nie je pes.Mobil si zasluzi uz ked ste jej ho slubili.Prazdniny nech si uzije.Vy viac casu a rozhovoru s nou travit.Komunikaciu dieta potrebuje.Ked aj o nicom.

ja888

Dieta zatajuje/klame ked sa boji reakcie rodicov. To vznnika potom ako uz pred tym zazilo neprimeranu reakciu rodica na nieco co spravilo. Vy ste jeho doveru vo vas nastrbili uz pred tym - myslim tym doveru v to ze sa vam moze so všetkým zverit, zeju pochopite a vypocujete, ochranite, ze moze byt taka aka je a nepretvarovat sa zeje niekym,kym nie je.
Dalsia vec, ako na nu: proste upustit od prehnanych narokov nanu. Proste zrejme nie je na matematiku,ale vidi ze odnej ocakavate nieco co je nad jej sily. Zazila som bieco podobne. Matka odo mna očakávala same jednotky a ja som dostala zlu znamku a som to tajila lebo som sa tak strasne bala matkinej reakcie. Chodila som domov zo skoly vzdy tak vystresovana a do skoly tiez zeco ak dostanem zlu znamku. Mama znamku jasne zeodhalila a zmlatila ma. Este teraz sasnazim prekonat v hlave tie krivdy. No na co to je dobre nutit dieta mat dobre znamky z niecoho na co nema? Na nic. Len na to aby to decku znicilo cele detstvo.

Takzeako na nu: ak vam zalezi na nej a nie na jej znamkach tak s nou viac komunikujte. Berte ju ako jednu zvas a nie iba male decko. Treba vytvorit v prvom rade take prostredie aby sa vas nebala, aby sa nebala vam zdoverit. To ale nesmiete prehnane reagovat. Treba reagovat s pochopenim.
Velmi dobra kniha na tuto temu ako komunikovat s detmi je od autorky Aha Rodicovstva neviem teraz meno, ale da sa najstna nete