Môže to byť astma?

Príspevok v téme: Môže to byť astma?
Justchill

Ahojte chcela by som sa spýtať či sa dá dediť astma ? Myslím si že áno no nie som si 100pro istá
Môj tatino ju ma,ma takú tu stredne silnejšiu astmu
Neviem ale posledných mesiacoch sa mi strasne zle dýcha skor tažko ako keby na ňu niekto tlačil viem sa poriadne nadýchnuť no tažko a ten dobrý pocit ked sa poriadne nadýchneme zmizne po pár sekundách hlavne najviac ked cvičím alebo podobne ale aj ked len tak ležím niekedy ma to aj pychlo v hrudi ked som sa snažila nadýchnuť a aj ked som pri okne a mam k dispozícii čerstvý vzduch je to aj tak síce lepsie ale nic moc nepomáha preto sa chcem spytat kedze mame to nechcem povedat lebo by začala panikáriť a robiť z toho vedu tak ci to nemáte niekto z vas tiez a co stym robíte ci robili vopred moc dakujem

ANGEL-DEMON

odporúčam pitie zihlavoveho caju, ja si zihlavu zbieram, suším,.. vo velkom kedze výluhom si ešte aj vlasy oplahujem po kazdom umytí...

ANGEL-DEMON

huddi... moj otec dostal astmu, ma 54, ma ju uz asi 3 roky..
vela robí životný štýl... ja som sa napriklad vyliečila z alergie...
zázračne po psolednom testovaní mi zmyzla aj alergia na prach..
a to uz som sla do stavu ze mi alergologicka napisala spreje lebo mi to prechádzalo do astmy, bola som sa prejst na rozkvitnutu luku a dostala som astmaticky zachvat, nevedela som dychat... zmena zivotneho stýlu, osdtranenie stresu zo zivota alebo ho zredukovat na minimum.. lebo stres zhorsuje alergicke prejavy...

huddi

Pekný deň prajem, chcela by som sa spýtať či je možné dostať astmu aj v 35 rokoch? Posledný mesiac sa mi veľmi ťažko dýcha..mam veľké problémy...ani upratovať nevládzem lebo pri hocakej aj menej náročnej práci mám problémy s dýchaním a mávam až menšie závraty.

Kýčera

Na základe toho, čo si napísala, by som sa skôr priklonila k alergii. Astmu Ti zistí alebo vylúči spirometria u pneumológa, alergie zasa testy u alergiológa. Môžeš sa jednať aj o zápal DC a s tým treba ísť k obvodnému. Nakoniec tie problémy Ti môže spôsobovať aj chrbtica.

mojnazor

Tak skús zobrať horčík, niekedy aj zo stresu dusí, potom stravu upraviť či to nie sú kyseliny aj z toho môže dusiť. Čiže jesť stravu zásaditú: jablká, ovsené vločky, celozrný chlieb. Neprejedať sa - čiže jesť viac krát do dňa po malých dávkach, optimálne 5 x denne. Naparovanie dutín normálne nad hrncom nad harmančekovým čajom a soľou. Ak je to zo zápalu tak to by malo troška pomôcť to naparovanie skus 3 x denne. Aloe vera je tiež dobre na žalúdok. A do týždňa keď sťaženie dýchanie neprejde vôbec, tak by to mohla byť astma. To je len môj názor.