cierne pivo a dojcenie

katja111

mne to doktorka zakazala no z for a reneczii som to skusila a mala som mlieka az az. cierne neskodi aj ked to je alkohol nie je tak agresivny a nwozaj spusta tvorbu mlieka prirodzenym sposobom :)

ZúrivýOtec

Alkohol nie!!! Aj nealkoholické pivo obsahuje alkohol. Na tvorbu mlieka sú dobre zeleninové polievky, alebo hocijaké polievky. Ak ak to nepomôže, kúpte Sunar, je lacný a dobrý. Vždy lepší ako alkohol.

modrofuzik

urcite nie je vhodne pit alkohol pred kojenim, ale po kojeni, ak vies ze budes kojit az o niekolko hodin, tak male pivko je myslim v pohode. A uplne chapem tvoju tuhu si dat nejake male mnozstvo alkoholu, ked je teraz tak pekne vonku. Neviem, ake mas stare deti, ale bezohladu na to, ze som mala dost mlieka, tak som krpca postupne odstavila po cca 6 mesiacoch a presli sme na amilk. Jednak bol stale viac hladny, takze uz mu len moje mliecko nestacilo. Ale jeden z malych dovodov bol aj fakt, ze si budem moct dat konecne pohar vinka. A teraz sme obidvaja spokojni, on ma svoj amilk a ja sa nemusim obmedzovat.

0vecka

alcohol by sa nemal tusim 2 mesiace pred tehotenstvom (uz tam zvysuje sancu na potrat a ine defekty) pocas tehotenstva a pocas kojenia... neviem preco sa neporadite radsej s lekarom... ak aj to cierne pivo pomaha o velmi silne pochybujem tak urcite existuje nieco ovela ucinnejsie s mensimi vedlajsimi ucinkami

stastnablcha

ahoj
ja som mala strasne predsudky voci alkoholu pocas kojenia.. ale pri dcere mi strasne pomohlol poharik sampusu... som bola uplne v soku ako sa mi po nom pustilo mliecko. by som nakojila aj pol regimentu vtedy :) ale neviem prečo, fungovalo to len u jedneho dietata :( pri poslednom som uz nutena velmi skoro ist na amilk (naše UM) ale ani to nieje uplna tragedia... v kazdom pripade by som uz take strasne vyhrady voci uplne malemu mnozstvu alkoholu pocas kojenia nemala....

Ivana34

Je to mytus. Alkohol sa vobec nema pozivat pocas tehotenstva ani kojenia, pokial samozrejme nechces zabijat mozgove bunky dietatka... Ja som mala pred tehotenstvom 42 kg a prsia jednicky, maly ma osem kg, 7 mesiacov a stale kojim, mlieka mam vela! Bez piva.

Jaja15

Jasne...čierne pivo sa používa odjakživa....existuje aj nealko....ale kludne po kojení vypi pohár čierneho piva(nemusí byť nealko)....jeden pohár neuškodí(1-1,5dcl), do ďaľšieho kojenia to spáliš...