Dlhodoba mykoza penisu

Príspevok v téme: Dlhodoba mykoza penisu
Hawkins

Zdravim,
uz vazne neviem co mam robit, problem pretrvava uz aj 4 mesiace. Priznaky su svrbenie penisu a palenie, niekedy aj pri moceni. Mam na pravej strane predkozky cerveny flak, ktory nechce zmiznut ani po tom ked uz to vypada ze mi to odislo, vzdy sa to vrati a tento flak sa zvacsi, ale niekedy mam aj na zaludi alebo inej strane predkozky no ten na pravej tam je stale.
Zo zaciaktu som bral cannesten, vypadalo to ze sa to vyliecilo no po 2-3 dnoch sa to zase vratilo, cannesten uz nepomahal vobec, minul som aj 3 balenia. Bol som u jednej urologicky, ta mi predpisala nejake antibiotika, to vypadalo ze pomaha ale zase sa to vratilo po par dnoch. Problemy pretrvavali dalsie 2 mesiace, mazal som len cannestenom alebo clotrimazolom a umyval si penis 2x denne, no aj ked som priznaky potlacal vzdy ten flak tam zostal a postupne sa mi mykoza vratila. Teraz som bol znovu u urologa, ten zkonstatoval ze vsetko vypada byt v poriadku a predpisal mi znovu cannesten :D... len som sa pousmial a odisiel. Stratil som v lekaroch doveru, ani sami nevedia co mi maju predpisat.
Uz je to teda 5 mesiac a stale sa to nemeni. Napadlo ma ze mam plesen v tele a traviacom trakte, pretoze mam problemy s hnackami a plynatostou, ale nemam si to ako overit. Dalsia vec co ma napadla je macanie penisu v octovej vode, pretoze je zasadita. Zatial praktikujem toto, uz neviem ine co by mi pomohlo.

Hawkins

varlato:
sprchujem sa pravidelne, penis si umyvam 2x denne, co sa tyka mydla tak radis zle, asi pred tyzdnom som zistil ze mydlo nehorazne drazdi predkozu a aj ju vysusa, to by vysvetlovalo preco ma nehorazne stipe cely zalud ked si ho umiem aj s mydlom, takze to zatial riesim tak ze si ho umyvam s cistou vodou.

Momentalne som asi 3 tyzdne navolno, takze bez spodneho pradla, co mi aj zo zaciatku pomohlo no opat sa to vratilo.

Pohlavny styk teraz vobec neriesim, dlhsie som nemal az kym si nevyriesim toto, ale vidim ze to bude asi na dlho.

Ano stravovanie som zacal menit od vcerjska, vysadil som vsetko co obsahuje cukor, tak snad to pomoze.
Som ale skepticky, pretoze uz vazne nic nepomaha.

varlato

Čo ti pomôže je pravidelná sprcha, poriadne si ho vysprchuj z každej strany aj semenáče, vymydli vymydli a osprchuj, potom dosucha vytrieť a potom ho nechaj voľne vyschnúť na vzduchu. Nos voľnejšie boxerky žiadne slipy obtiahnuté fuj, ani iné obtiahnuté spodné prádlo ktoré zabráňuje prúdeniu vzduchu. Nemávaj žiadný náhodný pohlavný styk ani nestriedaj partnerky lebo oni môžu byť tiež príčinou tvojich ťažkostí. Zmeň stravovanie, menej sladkostí a cukru.

Hawkins

Caw,
mozes sa priatela spytat v akej kombinacii zriedil ten ocot s vodou?

Viem, asi budem mat nieco v traviacom trakte, dost bby to vysvetlovalo. A kde sa robia tie kultivacne vysetrenia u akeho lekara?

Tak s tou stravou celozivotne si to neviem predstavit, ved si skoro nic nemozem dat, ale co uz ked to pomoze tak to pretrpim, neviem ci je v imunite chyba nebyvam skoro vobec chory.
Dik za odpoved

Biela.Kobra

Ahoj. Omývanie nestačilo, tak si robil z toho obklady - poskladal papierovú utierku, namočil z roztoku octu s vodou a priložil na miesto. Dal si tesnejšie bavlnené slipy, aby to držalo, a bolo. Po troch dňoch bolo zlepšenie po týždni fľak zoschol a začal miznúť. Octová voda bielizeň nefarbí, takže nejakých fľakov sa netreba báť a dávať si to aspoň na noc alebo na pár hodín.
Ešte by som podotkla, že ten fľak a "viditeľné" problémy na koži a sliznici boli len také vedľajšie záležitosti, ktoré sa relatívne ľahko dali do poriadku. Väčší problém má vo vnútri. U neho je to na slizniciach v hltane a na horných dýchacích cestách. U teba je možné, že to ide tráviacim traktom, tak by som to nepodceňovala a asi by ti mali urobiť podrobnejšie vyšetrenia, kultivácie. Treba to potom podchytiť riadne, tou zmenou stravy, podporou imunity a liekmi, ktoré som spomínala. A to dlhodobo, možno už navždy.

Hawkins

Diky,
vlastne skoro vsetko som zacal robit od vcera presne tak ako mi pises. No s tou octovou vodou ma zrovna zacal stipat este viac, asi som tam pridal prilis vela octu.

Velky vpliv bude mat aj ta plesen v traveni pravdepodobne, pretoze mam s nim uz 2 roky problemy, nedavno mi nasli v zaludku helicobacter a beriem 2 druhy antibiotik. Probiotika samozrejme beriem, len je to drahsia zalezitost na dlhu dobu uzivania.

To obmedzenie tych potravin bude najhorsie, mam intoleranciu laktozy ciz vsetko mliecne nemozem, teraz sa snaznim obmedzit aj sladke, ale tie mucne jedla vazne neviem... ved to uz by som vazne nemal na vyber co jest. Ale tak skusim to co najviac obmedzit, sladke nerobi problem aj ked moj doterajsi zivotny styl bol taky ze aj 3 sladkosti zjedene denne.
Super ten liek skusim hne dako mi dojdu peniaze.

Este co sa tyka tej octovej vody ako si ju priatel aplikuje?

Biela.Kobra

Som síce žena, ale s mykózami mám bohaté skúsenosti a hlavne mužská osoba mne veľmi blízka má podobné problémy ako ty. Naozaj pomáhajú obklady, resp. umývanie octovou vodou, ocot by mal byť v takom pomere s vodou, že ťa to nesmie štípať. Taktiež by si mal vyradiť z jedálnička všetko, čo pleseň/hubu živí - sladkosti, múčne jedlá. Zaraď si dobré probiotiká. Tiež treba posilniť imunitný systém, ja mám dobré skúsenosti s imunoglukánom a rakytníkovým olejom.
Potom ti odporúčam ešte liek proti plesni Fluco Sandoz, berie sa jedna tabletka cca za mesiac, ale dlhodobo. Držím palec.