Silné psychické príznaky stavy, ako na to?

Príspevok v téme: Silné psychické príznaky stavy, ako na to?
Amudsen

Zdravím
Poprosil by som neakého odborníka v tomto obore o radu.Mám 33 rokov.Všetko sa mi začalo nespavosťou,dlhšie som to riešil neurolom,stilnoxom atd,po pár tabletkách mi tieto lieky prestali zaberať a po neurole mi ráno bole zle,stavy ako náhla závrať slabosť a stav na odpadnutie,to všetko trvalo asi 5 minut.Nespal som tým sposobom ,že zaspal som v poriadku,alev noci vždy kolo pol noci som sa vzbudil a nevedel som už zaspať,bdenie.Po dlhodobom nevyspatí sa som sa rozhodol navštíviť psychiatra.Dali mi diagnozu uzkostno depresívna porucha.Ten mi nasadil najprv trittico 1 tbl a na večer a 1tbl GERODORM,po čom sa mi spalo lepsie ale malo dosť silne vedlajsie učinki ako po vipití zlej domácej pálenky,žaludok,hlava a este upchatýy nos.bral som ho asi 4 noci a potom som prestal koli tym Vúč a následne kontaktoval lekára.Len po vysadení toho trittica po 4 dnoch som začal mať dosť silné uzkostno depresívne stavy,že som lezal od rána do večera ,nič sa mi nechcelo atd.Následne mi bol nasadený xanax 0,5 a ponechaný 1 Gerodorm.Spanie som mal zo začiatku asi tyžden dobré,potom znova prebudzanie sa v noci a neschopnosť opätovného zaspania,celý den som potom mal bolesti hlavy ,slabost atd.Po dalsej návšteve mi nasadila Elicea 5mg na ráno a xanax na večer ,prípadne zobrať si ho ked mi bude zle pobede a Gerodorm na večer.Zo začiatku po užívaní elicea na ráno mi bolo celkom fajn,bol som aktívny a celkom v poho,ale pobednajsie stavy ako uzkosť,zhoršené videnie,slabosť nadalej pokračovali ,po užití xanaxu bolo lepsie.Po dalsej mesačnej kontrole mi lekár ponechal všetko len zvýšil Escilatopram na 10 mg,spanie sa zlepšilo ale Už zo začiatku som mal po zvyšení dávky take príznaky ako zhoršené videnie,zmatenost ,horsie sustredenie,velka slabosť a vyčerpanosť a zývanie,semtam hlupe myšlienky,momentalne ju beriem 9 dní tu 10 mg dávku.Beriem a chcel som sa spýtať či tie stavy sú prejavom vedlajších účinkov alebo su to este príznaki uzkostno depresívnej poruchy:ked ma chytia tieto stavy tak si dám Polku xanaxu 0,5 a po cca 1 hodine mi je lo niečo lepšie ,aj nálada.Po mesiaci som sa začal citiť ovela lepsie cez den aj spavosť celkom ušla,ale teraz neako akoby sa mi mierne vracali tie stavy,je to hlavne ked sa nevyspím,a este ma semtam pália nohy.Ako dlho to este bude kým sa stoho dostanem celkom,prosím o radu ,skusenosť

Amudsen

Zdravím vás ktorí ste pridali odpoved :)

Dokladne som si prečítal vaše odpovede,návrhi a plne sa snimi zhodujem.všimol som si,že ked človek začne pomáhať druhým,šíriť dobro,vela vela čítať ,vela si písať po takýchto forach a zmena stravy robí strašne vela,čo by som nebol nikdy povedal,len to nezaberá tak rýchlo ako medikamenty.Tiež som rozmýšlal že sa objednám aj k psychologovi,lebo som si všimol že ked sa o tomto rozprávam,rozoberám tie telesné príznaky a stavy, s niekym kto už takýmto prešiel, je velmi ulavujuce a upokojujuce.Lieky som musel začat užívať pretože tie tavy som mal dost silné,snad týžden som len ležal a nič sa mi nechcelo,uzkozť,pocity na odpadnutie atd atd.Len podla mna ked su taketo silne príznaky treba nasadiť aj medikamenty,aspon na začiatok,pretože ked sa to nezachití včas može sa to rozvinúť.Ale velmi sa pokušam s tým bojavať hlavne sám so sebou a uvedomovať si že ajtak to človek musí prekúsať.Pekný den vám prajem :)

_meno

Dobry den Vam Amundsen

Ako sa mate ako sa Vam dari?
Ak mozem, skuste si dat na dneska trosku pauzu, je predsalen nedela :_)
Doprajte si chvilku, oddýchnite si a pozrite sa na svoj zivot, ale len na vsetky pekne veci co ste prezili :)
Ked ste boli maly, stratili ste peniaze na autobus a sofer Vas vzal aj tak. Ked ste predvcerom isli z obchodu s plnymi rukami a sused Vam otvoril dvere.
Ked ste sa dneska rano zobudili, a mozte vidiet ocami, ake krasne farby svet ma.
Ako sa Vam podarilo v praci niekomu pomoct, napríklad zakaznikovi co mal pokazenu vodovodnu bateriu a vymenili ste mu ju.
Jednoducho doprajte si pokoj, a venujte svoj zivot, svoj cas, niecomu peknemu, peknym spomienkam, peknym drobnostiam.
Skuste zavolat rodinke, priatelom, kamosom, alebo len tak sa ist prejst von.
Ten moment, ked sa zacneme zameriavat na to pekne co v nasom zivote bolo, co sa tu nachadza, a co by mohlo byt ..... ten moment, ked zacneme venovat zivot niecomu co prinasa niekomu radost, byva casto, to, co hladame :_)
Ak mozem, skuste len ostastnym ludom napisat, ze co Vas bavi, a co sa vam v danej oblasti uz podarilo a cim ste si uz presli :)

Ako mozme vidiet v prirode, strom rastie tak, ze sa zalieva :)
Tie tazke chvile v nasich zivotoch z mojich skusenosti zrejme prichadzaju v tedy, ked sa prestavame rozdavat lasku a zacneme ju chciet. Ked sa narodime a sme mensi, tak sa casto tesime z toho, co prichadza. Časom však radosť začne prichadzať dávanie : )
A vtedy ked stastie rozdavame, sme s nim v kontakte :)

A ja verim v ooooooooobrovske dobro, potencial a mnooooho dobrych veci ktorými ste tu zlepsili zivot a prajem vela radosti Amundsen :)

Peknu nedelu prajem vsetkym :)

ToNerieš

Dám ti cennú radu...Vyser sa na tabletky ...to, že trpíš nespavosťou a rôznymi psych. problémami má psychické príčiny..takže keď tak ..začni chodiť k psychologičke alebo na terapiu ..tam rieš problémy, ktoré ťa trápia ..ani nevieš ako sa ti vo veľa veciach uľaví keď sa vyrozprávaš a dostaneš na vec iný pohľad,..skús začať čítať pozitívnu motivačnú literatúru, venuj sa veciam, ktoré ťa bavia a robia ti radosť, koníčky, priatelia, rodina...a zmeň životospravu..teraz je tvoje telo a nervový systém určite veľmi vysílený a potrebuje zdravú stravu, vitamíny, živiny, pohyb, vodu ..
Píšem ti preto lebo som mala ďaleko horšie problémy ako ty ..a myslela som si, že lieky mi pomôžu no bolo to to najzufalejšie, najčiernejšie obdobie môjho života ...až keď som začala meniť svoj život od základov , všetko postupne odoznelo..a prišlo aj šťastie a radosť :) ktoré ti tabletka na počkanie nedá ..skôr naopak je to cesta do záhuby ...

Amadea

Ahoj Amudsen, ak chceš,tak tu je kompletný článok o úzkostných poruchách a o tom,ako a prečo sa liečia. Viem, že lieky od psychiatria začnú účinkovať tak ako optimálne majú až po dlhšom čase, je individuálny ale minimálne mesiac to bude, kým si telo zvykne na prílev tejto chémie, ktorá má ustáliť fungovanie nervov v tvojom tele teraz.
Chodíš aj k psychológovi? lebo psychiater predpisuje lieky, no príčiny a symptómy s tebou preberá psychológ a učí ťa ako to zvládať ľudsky, lieky ich len utlmujú.