ako ju odučiť

Príspevok v téme: ako ju odučiť
lienkalenka4

Dobrý deň
Idem si po radu. Možno sa tu niekto nájde, kto to prekonal.
Ide o moju dcéru. Má skoro 9 rokov a už 3 roky spí pri mne v spálni. Lepšie povedané od rozvodu. Nechce spať v detskej izbe, kde spáva aj jej staršia sestra.V detskej izbe spala za celý ten čas možno 2 - 3 týždne dokopy. Prenášam jej paplón do jej izby skoro každý večer aby spala tam, ale ona ho hned nesie naspäť. Ja sa lepšie vyspím ked som v spálni sama.
Zozačiatku mi to nevadilo, bola som rada, že niekto je pri mne, ale chcela by som ju už naučiť väčšej samostatnosti. Akým spôsobom docieliť, aby šla s radosťou spať do detskej izby, ktorú má rovno oproti dverám do spálne???
Ďakujem

lienkalenka4

Nemám srdce robiť jej napriek, alebo ju nasilu odháňať, myslím že si už vytrpela dosť,
Vaše rady sú dobré, asi budem musieť byť ozaj neodbytná a stáť si za tým čo poviem. Asi to bude dlhá cesta:(

lienkalenka4

Messje máš pravdu v tom obmäkčovaní - ona mi povie, že ju nemám rada, ked ju nechcem mať pri sebe na velkej posteli, ale to nie je pravda, tiež by som ju mala najradšej stále pri sebe, alebo aj obidve svoje dcéry, ale myslím, že už má vek na to aby spala v noci bezomňa.
Tak trochu sa pripravujem na to, že ak by som sa rozhodla pre partnera...manžela, tak aby to na ňu potom nebolo príliš veľa.

Messje

Mas dve moznosti
Bud to vydrzis a budes si stat za svojim.Prenesie nazad?Odnesiem.Urobi to znovu?Odnesiem.Pride v noci?Prenesiem.Tu ide o to kto dlhsie vydrzi.V tomto pripade je to dcera.Vecer jej vysvetli,ze je uz velke dievca a ze tie spavaju same.
Nedaj sa obmakcit ani placom.To si deti vzdy vydobiju
Alebo
Proste len vydrzis,kym sa ti z izby neodstahuje sama.
Este je jedna moznost.Zamknut izbu na kluc az kym mala nezaspi vo svojej posteli.Odomknut az ked ides spat ty.