Nocne bolesti klbov

Príspevok v téme: Nocne bolesti klbov
lulubinka

ahojte, precitala som si zopar diskusii o bolesti bedrovych klbov no zial vsetci mali priznaky ako z prirucky. ja ich mam uplne opacne. bolesti bedrovych klbov zacinaju v noci, budim sa na to a musim sa pretocit, po chvili to prejde aj na druhy klb a tak stale dookola. na chrbte ma boli spodna cast chrbata. rano bolesti spravidla ustupia no ked ostanu tak cely den, vacsinou je to na pravej strane, nepomaha ani rozhybat sa. miestami mam pocit akoby ma tam malinko palilo v tom klbe. trva to uy niekolko tyzdnov a je to velmi nepravidelne niekedy to trva par dni inokedy jednu noc, potom je na par dni pokoj, niekedy aj vyse tyzdna.ak sa s tym niekto stretol bola by som rada keby napisete ako ste to riesili. dakujem

lulubinka

matway, no je pravda ze to niesu moje jedine problemy ale bolo by to na dlho sa tu rozspisovat,ak mas nejake cenne rady tak sem s nimy. budem rada. vo february som skusila maly experiment a vysadila som som sice len na dva tyzdne lepok a mlieko a vsetky aj nespomenute problemy vymizli v pribehu niekolkych dni, ked som opat jedla lepok tak to som mala len nafuknute brucho ale najviac zla mi robi mlieko.
kycera pred niekolkymi tyzdnami ked mi tie bolesti zacali som nasla forum kde pisali ze klby bolia pri gynekologyckych problemoch ako su cysty a pod. cysty som uz mala ale vtedy som nemala ziadne priznaky. na gyndu budem musiet ist ci nahodou to s tym nesuvisy kedze este chcem babo tak nech je vsetko v poriadku. ako presne by som mala posilovat mocovy mechur. su to tie iste cviky ako na panvove dno?

lulubinka

matway, no je pravda ze to niesu moje jedine problemy ale bolo by to na dlho sa tu rozspisovat,ak mas nejake cenne rady tak sem s nimy. budem rada. vo february som skusila maly experiment a vysadila som som sice len na dva tyzdne lepok a mlieko a vsetky aj nespomenute problemy vymizli v pribehu niekolkych dni, ked som opat jedla lepok tak to som mala len nafuknute brucho ale najviac zla mi robi mlieko.
kycera pred niekolkymi tyzdnami ked mi tie bolesti zacali som nasla forum kde pisali ze klby bolia pri gynekologyckych problemoch ako su cysty a pod. cysty som uz mala ale vtedy som nemala ziadne priznaky. na gyndu budem musiet ist ci nahodou to s tym nesuvisy kedze este chcem babo tak nech je vsetko v poriadku. ako presne by som mala posilovat mocovy mechur. su to tie iste cviky ako na panvove dno?

Kýčera

Čakala som, že popíšeš viac... Matway má pravdu, sú za tým obličky a ich párový orgán močový mechúr a pridala by som tam ešte aj gynekologické záležitosti. A tieto problémy cítiš v bedrových kĺboch. Takže Ti odporúčam dávať veľký pozor na tieto orgány, vyhýbať sa prechladnutiu, chrániť kríže dlhšou bielizňou, chodidlá udržiavať v teple... Močový mechúr posilovať v čase od 15. - 17. hod. piť močopudné čaje, šport. V čase od 17. - 19. hod. sú v činnosti obličky. Vynechaj všetko, čo im škodí - tuky, cukry, soľ, malinovky, chemikálie, kávu, alkohol, ostré, vyhýbaj sa stresu, chladu, posiľnuj čajmi. Celkove si celodennú stravu si uprav tak, aby Tvojim obličkám neškodila, ale podporila ich činnosť. A začni pracovať aj na svojej psychike - zbavuj sa strachu, daj do poriadku medziľudské vzťahy, prestaň byť vzťahovačná,... Drž sa! Ostatné nechávam na matwaya.

matway

Zase som mal raz pravdu, že to nebude hlavný problém prispievateľky.
Hypochonder určite nie si, ale problémy s ktorými sa potýkaš súvisia nie s bolesťou kĺbov, ale s vnútornými orgánmi. Presnejšie ľadvinami. Ak sa chceš zbaviť bolestí, priprav sa na zoznam dlhý, ako je schindlerov.
Už som to aj niekde inde písal, že si umývame vlasy, tvár, telo, ale vnútornú hygienu si robí len málo kto. Či si myslíme, že taká hygiena nie je potrebná? Je, a je omnoho dôležitejšia, ako tá povrchová...
Apropo, je fajn, že sa ti dostala do rúk poriadna literatúra, no jedna knižka nestačí, aby si chovanie svojho tela dostatočne pochopila.

lulubinka

SNEZIENKA 2 bohuzial nie kazdy ma vzdy tu moznost ist okamzite k dr, ci uz z casovych, financnych alebo inych dovodov. samozrejme som si vedoma ze ak to bude pretrvavat tak pojdem, no snazim sa to vyriesit najskor sama.
MATWAY
akurat cca pred dvomi tyzdnami som si pozicala od znamej knihu o prekysleni, takze sa snazim jest neutralne a zasadite potraviny, pit lapacho caj, tu sodu pisali tiez no mne nerobi dobre, tak ako aj mlieko by malo byt zasadite a mna z neho pali zaha. kavu pijem velmi malinko iba par krat za cely mesiac, a ked ju doma nemam tak aj niekolko mesiacov nepijem kym nedostanem raz za cas na nu chut. a pit vela by som mala to je pravda hlavne kvoli castym zapalom mocovych ciest, no pri synovi si na to spomeniem od ranajok az na obed.
KYCERA no inych problemov mam dost az si pripadam ako hypochonder, ale ako som pisala ked som s niecim sla k doktroke aj tak na nic neprisli.
co ma este napadlo v suvislosti s bedrovymi klbami tak urcite cviky na joge alebo doma mi nerobia dobre lebo mi puka bedrovy klb pri cviceni, nieje to bolestive ale velmi neprijemne.

matway

lulubinka, nepaprč sa hneď. Tvoj problém nie je až taký vážny, aj keď je nepríjemný. Mal som ten istý problém a musím sa priznať som lajdák, čo sa týka zdraveho štýlu. V prvom rade vynechaj kávu, akúkoľvek, a obmedz poživatiny s tendenciou nadbytočnej tvorby kyseliny močovej a benzoovej. Popíjaj ľadvinový sypaný čaj, a pi hoooodne čistej vody. Večer si môžeš dať s tou vodou aj č.lyžičku södy bikarbóny. Ak ti to nezaberie, otázka z tvojej strany bude určite znieť inak, o inom probléme.

lulubinka

predstavte si pana doktroa ortopeda poznam, no pomaly ale isto stracam doveru v lekaroch. neriesim moj zdravotny stav vzdy na nete, no uz ma nebavi chodit k doktorom a absolvovat aj neprijemne vysetrenia a vysledok je nulovy a aj tak na nic nikdy nepridu. preto som sa obratila na toto forum a dufala som ze sa niekto najde a povie mi aspon nejaku haluz ako napr, to je z pocasia, vela sportu a bohvie co este, lebo skutocne nemam naladu moc na doktorov. ale z reakcii vidim ze bud doktor alebo si zas raz sama budem musiet prist na to z coho to je. ale dakujem vam za nazor. urcite o tom budem uvazovat kym sa pustim do tzv samodianostiky.