Diabetická polyneuropatia a prírodná liečba

Príspevok v téme: Diabetická polyneuropatia a prírodná liečba
richmen

Zdravím , nevie mi niekto poradiť prírodnú liečbu diabetickej polyneuropatie? Mám diabetes 2 typu.Predpísali mi liek pregabalin, ktorý má mnoho vedlajších účinkov.Nemôžem šoférovať a čo je podstatné urobili zo mňa impotenta !!!! Farmaceutické firmy nech si to žerú samy.Vytiahnu z vás peniaze a dajú chemikálie , ktoré spôsobia mnohé ďalšie choroby , aby ste brali ďalšie lieky !!!!!. Medzi časté problémy pri tomto lieku patria aj psychycké problémy. Prosím poradte mi niekto účinnú liečbu na polyneuropatiu dolných kočatín bez vedlajších účinkov.Ďakujem.

Magister

Poznámka k acetyl-karnozínu. Táto forma nie je prirodzená. Acetyl má vyššiu rozpustnosť v tukoch a táto forma katnitínu na rozdiel od bežnej bázy, preniká ľahko do mozgu. Výsledkom je zvýšená tepová frekvencia a riziko arytmií. Športujem, vyskúšal som. Pri aktivite po acetyl-karnozíne som mal šialene vysoký tep okolo 200, obvykle idem do 176 pri maxime. Na polyneuropatiu je oveľa účinnejší karnozín. Je to dipeptid a priamo chráni pred glykáciou, čo je príčina polyneuropatie. Tu sa dozviete viac: www.nutraceutica.sk

lombardo1981

Acetyl-L-Karnitín je pain-killer, podporuje regeneráciu nervov, nervy chráni. Pri vyšších dávkach môže vyvolať pocity na zvracanie či hnačku.
Kyselina lipoová priaznivo ovplyvňuje glykémiu, chráni neuróny, zlepšuje bolesti, pálenie, prekrvenie nervov.
Benfotiamín je derivát vitamínu B1. Znižuje bolesť, má protizápalový účinok, znižuje poškodenie tkanív, chráni nervy. Aktivuje transketolázu, ktorá je zodpovedná za odbúravanie odpadových látok vzniknutých pri metabolizme glukózy. Tie za normálnych okolností zostávajú v bunke. Je rozpustný v tukoch (narozdiel od tiamínu, vitamínu B1).
Vitamín B12, vitamín B6 a vitamín B9. Nedostatok vitamím B12 spôsobuje príznaky podobné neuropatii. Vitamín B6 je častý pri diabetickej neuropatii.
Ďalšie prospešné látky: vitamín E, kapsaicín (proti bolesti), folát, arginín, taurín, vitamín C, kombinácia biotínu chrómu (pre zlepšenie glykémie), rybí olej, púpalkový olej, vitamín D, kurkuma

Jaja15

Dobrý deň. Pomôcť by mohol čaj alebo výťažok z bylinky Gymnema sylvestre , názov čaju je Gurmar. Gymnemu sylvetre som našla aj v lekárňach dokonca od 2 výrobcov, lepší je z EdenPharmy. Sušené listy sú v tobolkách, ten z EdenPharmy má 350mg v tobolke tak to stačí jedna toboka denne. Z netu sa dá objednať priamo aj čaj
napr.na www.nutraceutica.sk
Táto bylinka pomáha predchádzať všetkým komplikáciam pri cukrovke teda aj polyneuropatii. Pýtala som sa na to aj diabetológa, povedal že to pozná a ako doplnok k liečbe je to výborné.....Lepší je asi ten čaj Gurmar(to je sušená priamo tá bylinka Gymnema), pohodlnejše užívanie sú tobolky. Za vyskúšanie nič nedáte, cena je prijateľná , čaj okolo 8Eur(tuším mi vydržal skoro tri mes.)tobolky z lekárne cca 6,- Eur - to je na mesiac