boľavé hrbolčeky na podnebí

Príspevok v téme: boľavé hrbolčeky na podnebí
bolavepodnebie

dobrý deň, už asi druhý deň mám pocit sucha v ústach, keď prechádzam jazykom po podnebí cítim ako ma to bolí alebo skôr štípe... keď som si to prezerala v zrkadle všimla som si tam také hrbolčeky (v blízkosti zubov vpredu), akoby to bolo napuchnuté alebo čo, viem, že podnebie nie je hladké, no toto neviem či je zrovna normálne, skúsila som to odfotiť tak prikladám fotku...budúci mesiac mám ísť zubárke, keď to neprejde tak jej to samozrejme spomeniem ale dovtedy by som rada vedela, čo to je alebo či to nemám riešiť hneď...a má byť podnebie také bledé? ďakujem za veškeré rady a názory

cogito

Ahoj,

suchosť v ústach sa môže objaviť pri dehydratácii (nedostatočný príjem tekutín (myslím tým vodu, pretože alkohol, káva a niektoré čaje tiež dehydrujú)), suchosť v ústach sa môže objaviť aj u fajčiarov, ďalej pri užívaní niektorých liečiv (napr. niektoré antihistaminiká, diuretiká, niektoré antihypertenzíva, prípadne psychofarmaka) a môže to byť aj príznak niektorého ochorenia (napr. diabetes (cukrovka), astma, obličkové zlyhávanie, niektoré psychické problémy). Najčastejšie sa jedná len o dehydratáciu, prípadne ak nedýchaš voľne nosom (napr. máš nádchu) a dýchaš prevažne ústami (suchosť sa najviac prejaví ráno, keď vstaneš).