Investičné životné poistenie Allianz

Príspevok v téme: Investičné životné poistenie Allianz
sdkskdnmdskds

Zdravím,

vedel by mi niekto poradiť s mojím menším problémom? Platím si poistku v Allianz poisťovni. Mám produkt "Invest 3", v ktorom si okrem poistenia aj sporím. Neprispievam tam veľa, iba niečo okolo 22 eur mesačne. Sporím asi 5 rokov, počas tejto doby sa mi tam nazbieralo 1070 eur.

Chcel som si peniaze vybrať (s tým, že poistku nemienim zrušiť)... Pani mi povedala, že sa mi to neoplatí... bla bla bla bla... Po hodine bájok som ich nakoniec vybral. (Teda poslala, žiadosť na výber). Podmienka bola taká, že časť peňazí tam musí ostať (vraj 400 eur). Tak som očakával 600 eur na účte, ale dočkal som sa len sumy 300. (Presne 299,09).

Nájde sa tu nejaký finančný odborník, ktorý by mi vedel povedať odkiaľ tú sumu vybrali? Naštvalo ma to. (Nie som v hmotnej núdzi, chcel som si len doložiť ku kúpe bicykla, bez toho aby som míňal peniaze z výplaty)...

To si sporím peniaze a keď ich chcem vybrať, nemám na ne nárok?

Rozmýšľam, že to celé zruším, ale vraj tam ide prvý rok sporenia poisťovni. Ale isto dostanem viac ako teraz...

P.S: Peniaze sú rozdelené v 7 podielových fondoch.

Stanislav2

Sporenie v poistke bolo a je nevýhodné. Či už ide o kapitálové alebo investičné životné poistenie. Každopádne takáto sporivá poistka obsahuje aj nejaké poistné krytie a je na zváženie či napriek nevýhodnosti sporenia takúto zmluvu zrušiť, paretože ak sa nám medzičasom zhoršil zdravotný stav tak poistné krytie v zmluve môže byť pre poisteného zaujímavé. Pri zrušení poistky a novom poistení nová poisťovňa vylúči z krytia všetky zdravotnéproblémy ktoré nastali pred uzatvorením zmluva a tak by sa mohlo stať že síce zrušíme žvotné poistenie so sporením kvôli nevýhodnosti sporenia ale zároveň prídeme o poistné krytie... každopádne zrušenie treba kvôli tomu zvážiť... Viacej na doplnenia v článku www.jetoopeniazoch.sk

Veronik31

ahoj, moc sa do tejto oblasti nevyznam, ale uz z principu mi nepride najidealnejsie sporit si v poistke - pride mi to ako napr. celorocne pneumatiky pre auto = nie su idealne ani na leto ani na zimu.
podla mna by mohlo byt najvyhodnejsie sporit v nejakom sporiacom produkte a poistovat v poistovacom produkte.

ale ako vravim, nerobim s tym, nevyznam sa do toho, iba si vo volnom case pre vlastne potreby studujem rozne clanky. A napriklad ma zaujal tento o nastaveni zivotneho poistenia www.tomasmaga.sk

z ktoreho vyplyva ze ani ked platime drahe poistky tak to neznamena ze nam kryju vsetko to co si myslime. a zaroven ze aj pri lacnejsej poiste dokazeme pokryt vsetko potrebne a navyse neplatime zbytocne za nieco co nepotrebujeme

Prezyvka055

Uplne suhlasim s pouzivatelom "dalsi"

Ziadne IZP nie je vyhodne a najlepsie co mozes spravit je zrusit ho. "Obycajne" odkladanie penazi na sporiaci alebo bezny ucet je lepsie ho hocake IZP. A ak chces investovat tak ako spomina dalsi. Indexy, Akcie, ETF

dalsi

Vseobecne IZP je zarobkove iba pre poistovnu. Zaraba na tom poistovna a spravca fondov.

Ak chces investovat do fondu, mas to lepsie cez banku, alebo do ETF fondov priamo na burze /este lepsie/.

Poistovne totiz prve roky len vyplacaju provizie a tak to v prvych rokoch mozes mat minimalne. Otazne je, ci to nemali viazane napr. na 10 rocne obdobie a aj potom tam mozes mat rozne poplatky za vyber, ci pokuty. Ono je to dlhodoby produkt. Aj po 10 tich rokoch je bezne, ak dostanes z toho o 30 percent menej, nez si tam dal...

Najlepsie je to zrusit a poucit sa. Mozes uz len trvat na tom, ze nech ti daju nejaky vypis z uctu, ako dospeli k takej sume a NA PAPIERI nech ti to potvrdia.