Cvičenie-prestala som menštruovať

Príspevok v téme: Cvičenie-prestala som menštruovať
lolly_pop23

Dobrý deň milé žienky :) Už tretí mesiac od kedy som sa začala tak vážnejšie venovať fitness-u ,sa mi zastavila menštruácia.Zo začiatku to bol dobrý pocit,lenže čím dalej tým častejšie som nervozna,a mám taký predmenštruačný syndrom skoro non-stop.To by som radšej mala tie 4 dni normálnu menštruáciu a pokoj....Zo začiatku som si myslela že to bude tými vynechaními sacharidmi,úpravou stravy a redukcie hmotnosti.Tak som sa asi 10 dní vkuse prejedala a obmädzila som posilku,mno výsledok bol taký že som akurát pribrala a menštruácia sa aj tak nedostavila...čím to môže byť spôsobené? Začala som brať ženské enzýmy a B6 v nádeji že by mi to mohlo pomôcť ale márne...má niektorá z vás podobu skúsenosť? Za odpovede vopred dakujem :)

Lili999

Ja som tiez stratila menzes cvicenim a upravou stravy. Schudla som na 51kg a Dopadla som tak ze uz dva roky nemam menzes a trpim navalmi hladu,porozmyslaj ci ti to stoji za to. Podotykam ze aj po uprave vahy stale nemam menzes.

strapo 108

mojej dcérke sa deje to isté,odkedy trénuje fitness, nemenštruuje, poslala som ju k lekárke a ta jej povedala, že následkom cvičenia, jej telo vyrába viacej testosteronu a netvorí sa dostatočne vystelka maternice,.... napísala jej duphaston, čo je syntetický hormon podobný progesteronu... napadlo ma , že by som jej miesto toho mohla dat Wild YAM, alebo prírodný progesteronový krém, nie som proti liekom, ale myslím si, čím menej tým lepšie... máte s tým niekto skusenosti? dakujem

purplepink

najskor drasticky chudnes, cvicis... potom sa tyzden prejedas, telo nie je stroj, ktory sa prepne zo dna na den... uprav si stravu aby si mala vyvazeny prijem vsetkym potrebnych zivin, cvic ale s mierou... ak menstruaciu nedostanes navstiv gynekologa, ktory ti ju vyvola injekciou prip. ti da antikoncepciu na mesiac - dva aby sa ti cyklus upravil... hlavne sa normalne stravuj, nehladuj telo, ked cvicis musis telu aj dodat energiu na cvicenie

0vecka

nechapem ako moze niekto napisat ze stratila menstruaciu a ze je to dobry pocit....

dievca ak xces mat niekedy deti tak masti na gyndu