pichanie pri používaní tampónov

Príspevok v téme: pichanie pri používaní tampónov
elis225

Dobrý deň, potrebovala by som radu. Mám 22 rokov, menštruáciu už teda niekoľko rokov, som sexuálne aktívna... Začala som brať antikoncepciu pred dvoma mesiacmi (KarHleight), nepociťovala som žiadne problémy zo začiatku, no neskôr som začala vnímať akúsi bolesť pri vchode do pošvy.
Hlavne pri sexe zo začiatku aj keď s tým, že by som nebola dostatočne vlhká problém nebol. No napriek tomu pri dlhšej predohre už žiadnu bolesť necítim takže to by nemal byť už problém :)
no k veci, dostala som menštruáciu, dosť silnú a niekedy pri zavádzaní tampónu pociťujem znova tú istú známu bolesť. Pri vyberaní je to ešte silnejšie a musím zaťať zuby aby som vôbec tampón vytiahla. Nikdy som takéto komplikácie nemala čo sa pamätám... Vložky moc používať nechcem, kvoli hygiene aj kvoli pohodlnosti...
Preto sa chcem spýtať či ste mali takúto nejakú skúsenosť a prečo to pichanie nastáva... Môže ísť o nejaký zápal alebo také niečo? Tampónov sa vzdať nechcem pretože to nebolí vždy ale keď už tak riadne... A nemôže to byť ani tým, že by tampón nebol dostatočne nasiaknutý, ako som spomenula, mám dosť silnú menštruáciu a aj keďmi už takmer presiakne celý tak to bolí...
Ďakujem za odpovede

Shayleen

Mozes mat zapal ale moze aj byt ze tam dole "neznasa" hampon. Zaobstaraj si menstuacny kalisok a pozoruj ci to aj pri tom budes mat. Ked sa ti to aj tak objavi chod za gyndom na vyšetrenie