môže vám zinok či vitamín C spôsobiť takýto typ alergie?

Príspevok v téme: môže vám zinok či vitamín C spôsobiť takýto typ alergie?
Aljaška

Ahojte. Jednu dobu som nadmerne užívala vitamín C. Išlo o moju vlastnú hlúposť, domnienku, že celý pakel šumivých vitamínov za deň mi zlepší imunitu. Nestalo sa tak. potom ako som prestala trvalo to len asi týždeň..lenže..potom ako som si dala hocijaký citrus som sa vyhádzala okolo ust. Cez noc to prešlo, ale cítim že mi velmi chýba pomaranč či len citronáda... ale dobu ked som bola ešte na základnej a mala som suché ruky, tvár či občas vyrážku som začala užívať zinok. Najprv podla normy ale potom som sa tu dočítala že si priemerný človek môže dať aj 2 či 3 za deň. Tak som si dávala väčšinou dve ked som mala zlú pleť tak tri. začalo mi bývať zo zinku v momente zle, napínalo ma. Prestala som stým... No teraz mám len 17 a začala som brať vitamíny kde je aj zinok aj vitamín C.. Veľmi som sa vyhádzala po celých lícach okolo ust mám drobné vyrážky, svrbia ach.. ja neviem čo stým. Už to trvá dva dni. ísť na alergologiu alebo na kožné. je vôbec možné že to mám z tohoto? užívam to len dva dni. Som vegetariánka ..