Protialkoholicke liecenie Velke Zaluzie

Príspevok v téme: Protialkoholicke liecenie Velke Zaluzie
Luna80

Prosim Vas pekne o radu. Moj 30 rocny brat ma dlhorocne problemy s alkoholom (cca 12 rokov), okrem alkoholu v minulosti uzival aj ine drogy, ako pervitin, marihuana, atd. Dnes uz ma rodinu, rocne dieta, trosku sa situacia zlepsila, kym zili s rodicmi, zial rodicia sa odstahovali do noveho domu a zacalo to znova, kazdodenne pitie, psychicke aj fyzicke tyranie manzelky a samozrejme dieta to vsetko vidi. Rodicia su financne velmi dobre na tom, bratovi odjakziva vsetko dali, v zivote nezacitil, co je to bieda, alebo nedostatok, vsetky problemy za neho vyriesili, otec ho odmalicka psychicky tyral a ponizoval, proste moj brat je psychicka troska nielen kvoli alkoholu, ale aj otcovi, je to proste dlhy pribeh. Pracuje s otcom, a ponizovanie je na kazdodennom poriadku. Na vianoce dostal od otca peniaze a teraz samozrejme je z coho pit, tak pije ako duha. Pisem aj kvoli tomu, ze brat si uvedomuje, ze je chory a chce sa dat liecit, absolvoval vysetrenie u psychiatra, pecenove testy ma tiez katastrofalne, takze sa rozhodol dat liect, ze ide do Zaluzia, ma aj papier od psychiatra. Otec ho vsak v tomto rozhodnuti nepodporuje, hanbi sa, ze co povedia ludia a take veci mu rozprava, ze pozna styroch ludi, co sa v Zaluzi liecili a este viac tam popili, ze sa tam pasuje alkohol, no a na tie silne lieky, ze aj zomreli. Prosim vas, je toto pravda? Alebo iba vymysel? Je pravda, ze ked sa clovek napije na tie lieky, co davaju abstinentom, ze zomru? Som zufala, prosim poradte co mame robit, lebo on sam to nezvladne a nezvladame to uz cela rodina, bojime sa o jeho zivot a ide aj o toho malickeho, ze takto vyrasta, v chorom prostredi :-/ Dakujem za kazdu uzitocnu radu.

masisa

Dobry den,
brat ( 50 rokov) bol vo VL 3x vysledok - pije nadalej ako duha...a 3ti krat prisiel ,,vyskoleny,, v klamani, ze sa az rozum zastane,
bol aj na Prednej Hore ... liecbu neukoncil poslali ho 2 tyzdne pred ukoncenim domov...
Takze naozaj kde chce bojovat so zavislostou ten bojuje, kto nie tomu nepomoze nic...
On dokonca aj na lieky kludne pil... nic mu to nerobilo, tak asi tak...

Jaroslavko

Dobry den, V Zaluží bol v priebehu 2rokov 3x kamarat. Prvy raz vydrzal nepit skoro rok. Druhy krat zacal na druhy den po prepusteni a 3x mu dali priepustku po 10tich dnoch a zacal chlastat priamo v Zaluzi. Tato liecebna mi nepride az takym prinosom. Mozno lahsie pripady pomoze, ale volnost a az moc uvolnena atmosfera nepomoze kazdemu

AbstinentVZ

Ahoj, tiež som bol na liečení vo Veľkom Záluží a zatiaľ sa mi darí abstinovať. Liečenie bolo oveľa lepšie, ako som očakával a rád sa tam vrátim na posilovačku. Bližšie informácie o liečbe alkoholizmu vo Veľkom Záluží nájdeš napr. Veľké Zálužie - liečba alkoholizmu

Lilla1

Ahoj, nikdy sa nezapájam do diskusií, ale teraz mi to nedá, nakoľko mám vlastnú skúsenosť so závislosťou. Liečila som som sa vo VZ zo závislosti na alkohole a teraz abstinujem už 4.rok. Som šťastná, že som sa rozhodla pre liečenie, tiež som mala obavy z toho kto čo povie, kde som bola. Doma ma čakala 5 ročná dcéra a robila som všetko preto, aby som bola v poriadku. Každý zázrak trvá 3 dni a už si teraz na to okolie ani nespomenie. Dôležité je to, že moja rodina už netrpí, lebo závislosť je hrozná, ovládala ma, ale prišiel ten okamih, keď to vo mne dozrelo a išla som na liečenie. Veľmi mi pomohli a kto to myslí so svojou liečbou vážne, tak nebude vyhľadávať príležitosť na liečení si "niečo " dať. Sú tam vynikajúci terapeuti a chodím tam dodnes na stretnutia abstinujúcich alkoholikov. Všetko čo nám tam odporúčali, naučili, radili dodržiavam. To je dobre, že tvoj brat chce ísť, treba ho v tom podporiť a nech tam ide čím skôr, lebo si to rozmyslí. Aspoň u mňa to tak zabralo ísť zo dňa na deň, nemohla som z toho aspoň vycúvať, ambulantná liečba mne nepomohla, ale komplet liečenie áno. Teraz je moja rodina rada, že som v poriadku a hanba išla bokom. Ten pocit mať čistú hlavu je na nezaplatenie!