Preco nemozem byt stastny?

Príspevok v téme: Preco nemozem byt stastny?
w/e

Zdravim. Potreboval by som nejake rady pripadne ine pohlady na zivot resp. ako inak vnimat zivot. Aj ked ten moj zivot by mnohi povazovali za nadpriemerny a bezproblemovy prosto nedokazem byt stastny. Vidim svet velmi pesimisticky aj ked sa snazim byt realisticky. To casto pocuvam aj od ludi naokolo. Napriklad uvedomujem si ze su ludia ktory trpia smrtelnymi chorobami a namiesto aby som bol stastny ze ja ziadnou zavaznou chorobou netrpim tak by som tu najradsej ani nebol.

Mam cely zivot pred sebou no citim sa ako starec ktory je unaveny zivotom. Aby som to lepsie popisal ubija ma denno denny zivot. Rozmyslam nad roznymi faktormi, zivotnymi situaciami, minulostou, buducnostou a analyzovanim do hlbky. Pricom som hrozne narocny na vsetky aspekty mojho zivota. Od inych ludi ocakavam takmer dokonalost a od seba este viac. Samozrejme ze je to nerealna predstava ale hrozne ma to ubija. Mam ten vnutorny pocit ktory mi hovori ze musim nieco dokazat ze musim urobit nieco vyznamne. Nejde o to aby som bol znamym ale aby som bol uzitocnym aby som zurocil moj pobyt na zemi. Mrham svojim zivotom nic nerobenim ako 95% ludi naokolo mna ale nikto to nevnima tak tragicky. Namiesto toho aby som teda zacal nieco robit ponaram sa do fikcie, serialov pripadne pc hier ktore ma robia stastnejsim pretoze pri nich nepremyslam o svojom zivote.

Aby bolo jasne vsetky tieto veci si plne uvedomujem a snazil som sa s nimi zmierit mnoho krat. Uspesne maximalne na niekolko hodin. Su dni kedy mam z nicoho nic dobru naladu ale to su vynimky. Zaroven mam da sa povedat socialnu fobiu do ktorej nebudem zachadzat do detailov. Taktiez pocitujem nenavist voci ludom a som hrozne znechuteny z dnesnej spolocnosti ktorej hodnoty su uplne mimo. Mohol by som pokracovat este velmi dlho ale myslim ze uz mate obrazok o tom ako vnimam svet. Bol by som velmi rad ak by mi niekto ponukol nejake rady ako sa zbavit takychto negativnych myslienok pretoze ma to trha zvnutra. Ciastocne mi pomohol prechod na vysoku skolu kde vela casu investujem do studia a aj ked sa jedna o jednu z najlepsich ak nie najlepsiu vysoku skolu na slovensku stale pocitujem ze robim malo a nechapem ako ludia okolo mna mozu byt stastny. Budem vdacny za kazdy prispevok.

Rea3

Mne velmi pomohli texty od Abraham-Hicks - podla mna to najlepsie pozitivne myslenie, ake existuje - ich preklady najdete napr. tu: abrahamhicks.sk