Kolko kCal na den? (pre anorekticky)

Príspevok v téme: Kolko kCal na den? (pre anorekticky)
sara.11

ahojte, mozte mi prosim napisat cislo (kcal/kj) kolko zjete za den?
po liecbe anorexie som pribrala na 60kg, ale chcem sa dostat spat na 40kg lebo nie som takto stastna :( predtym sa mi podarilo schudnut po tom co som jedla denne 1000kcal a cvicila 1h kardio.... teraz som si dala opat prijem na 1000, len neviem ci to nie je vela

Gima

Vlákninové bomby

Ktoré potraviny obsahujú najviac vlákniny? Určite strukoviny, karfiol, kel, zeler, cuketa, ľanové a semienka chia, orechy, celozrnné obilniny, zemiaky, ovocie… Okrem toho, že pomôžu schudnúť, upravujú aj cholesterol, znižujú riziko kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky, dokonca chránia pred niektorými nádormi. A čo sú vyslovene vlákninové bomby?
Sušené figy, slivky a marhule – výborne pomáhajú pri zápche
Kukurica – je plná minerálov. Môžete ju jesť aj vo forme neochutených pukancov.
Mandle – sú veľmi zdravé, ale majú dosť kalórií. Nikdy ich nepripravujte na oleji a nelúpte ich.
Jablká – posilnia imunitný systém, viažu ťažké kovy.
Hrušky – najviac prospešných látok je v šupke, preto ich nešúpte. Majú močopudné účinky a sú plné sacharidov, preto uspokoja chuť na sladké.
Hnedá ryža – má oveľa viac vlákniny než biela ryža, na jej špecifickú chuť si však treba zvyknúť. Nesmiete ju rozvariť.
Celozrnné pečivo – na rozdiel od bielej múky má všetky cenné živiny.
Šošovica, cícer, fazuľa – ak máte sklon k plynatosti, uprednostňujte tmavšie druhy fazule a k bielej sa dopracujte postupne. Nezabudnite ani na červenú šošovicu.
Brokolica – je veľmi zdravá, no vyžaduje minimálnu tepelnú úpravu, lebo stráca cenné vlastnosti.
Pohánka – zvyšuje pevnosť cievnych stien.
Avokádo – má najviac vitamínu C zo všetkých plodín a je plné zdravých olejov.