Mandlove mlieko

9titinka5

ja si vyrabam svoje a viem co v nom mam:-) mam stroj nutramilk od brewisty, robi aj maslo a smotanu a nic netreba predmacat

JASOM

sprav si vlastne mandlove mlieko, nie je nic jednoduchsie. Potrebujes akurat mixer co ti rozmixuje mandle.
Receptov na nete je dnes na desiatky.
Pouzijes mandle, ja neviem napr 1 - 2 pohare, vodu (najlepsie prefiltrovanu) a rozmixujes a precedis. Bud cez sitko alebo cez take vrecko co sa na to specialne predava.
Takto si mozes vyrobit mlieko prakticky zo vsetkych orechov a semien, konopne je velmi vyzivne, makove, slnecnicove...
Nemusis vobec ochucovat, je vyborne. Ak potrebujes ochutit tak domixujes datle, vanilku alebo med...

marion78

zabudla som dodat,ze predtym ako sa pomelu mandle sa este prida voda,takze koncentracia je ok.popripade sa moze pridat agave sirup na prisladenie atd.no mne chuti aj bez toho.ako nahrada mlieka uplne super

Jefitto

Super, tak pi ovčie, alebo kozie mlieko. MAndľové mlieko zrejme ani nie je mlieko. Rovnako ako tofu neni syr a sojove kocky nie sú mäso

mandla

uplne jednoduche!
mam alergiu na kravske mlieko!
a odhliadnuc od toho, nechcem pit kravske mlieko, zo zapalenych hnisavych vemien ... jednak sa mi to hnusi a je mi aj tych kraviciek luto...

mandla

no mna aj to vyviedlo z miery ze mandle obsahuju 2%, znamena to, ze to je vlastne len cukrova voda... a ked robite doma, tak to potom ako chuti, to musi byt strasne silne koncentrovane, ked to robite tak ako tu pisete.. hm..