2 ročné agresívne dieťa

Príspevok v téme: 2 ročné agresívne dieťa
NikBar

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať ako zvládať bitkárstvo u 2 ročného chlapca? Už sme vyskúšali všetko, ale nevieme ho ovládať. On je inak zlatý, ale pokiaľ sa mu niečo v detskom kolektíve nepáči okamžite sa začína byť.
Príp. je pre neho o rok vhodný nejaký bojový šport ako karate, alebo judo? Viem, že od 3 rokov takéto deti už na šport berú.

Nicko_1

Karate pre neho bude, ale osobne ho odporúčam len pre deti od 4 - 5 rokov a skutočné tréningy až od 7-mich rokov.
Viem, že v niektorých susedných krajinách prijímajú na baby karate už deti s plienkami, ale v tomto veku ešte dieťa na šport nepatrí.
Stretol som sa už s viacerými deťmi s podobným "problémom", ale v skutočnosti sa o problém ani nejednalo. Dieťa svojím agresívnym správaním môže jednoducho "vysielať" len signály pre okolie. V pozadí jeho bitkárstva môže byť, že jednoducho chce upútať na seba pozornosť, niečo si vynútiť, malo pred sebou príklad a jemu sa to zapáčilo, alebo sa len nudí, príp. jednoducho nevie zapadnúť do detského kolektívu a "ventiluje" sa.
Agresivita a telesné tresty nepatria do výchovy detí. Bitkou nič nevyriešia, dokonca pre dieťa bude prirodzené, že problémy sa riešia bitkou. Toto rozhodne nie!!!
Karate začnite zvažovať najskôr o 2 roky. Tento šport určite môžem odporúčať aj ostatným deťom, lebo naozaj sa mu môže venovať každé dieťa od plachého po malého divocha.

Gima

Nasilie na deťoch sa neopláca. Však takeho krpca, ked šlahne dospelý, môže mu nenávratne ublížiť. To decko má len 2 roky. Ako nešťastne dopadlo to dieťa v správach a bolo oveľa staršie. Vyvádzanie v takom veku je ešte v norme. Hyperaktivita sa časom zmierni alebo vymizne počas dospievania okolo 14 - 15 veku. Sociálne návyky získava až v kolektíve. V piatich rokoch, hoci verbálne sa dá naň vplývať od troch rokov, si začína uvedomovať sociálne zvyky. Trestať fyzicky tak male dieťa je nemorálne a neetické. Jedine stravou sa dá ovplyvniť jeho vývoj, ked má iba 2 roky.

Jefitto

Predpokladám, že problém je tam, že mu všetko dovolíte, všetko mu dáte, aby bolo ticho... lenže v živote to takto nefunguje. Ak mu v kolektíve niekto nechce vyhovieť, pokladá to za zradu a bráni sa bitkou, resp. vynucuje si to svoje bitkou. Ja mám 3 ročného brata a je to presne to isté.

Nás rodičia nemali problém vyfliaskať po riti, po pysku, keĎ sme si zaslúžili, koľkokrát som aj remeňom vyfasoval, že som nemohol na riti obsedieť... Ale nebol zo mňa siamský buk. Teraz keď si na to spomeniem, som rád, že ma takto vychovávali.

Jakubíííík

A to mu ho budú variť koľkokrát denne????? Úžasný nápad, väčšie debilinu som ešte ani nepočul.