Alergia na veľa potravín, čo mám jesť ?...

Kýčera

No a čo iné alergie, roztoče, pele,...? Robili Ti aj prick testy? Alergia na mlieko nie je až taká strašná, horšie bude, ak sa u Teba potvrdí histamnínová intolerancia. S lekárom musíš komunikovať, pýtať sa, čo tá-ktorá diagnóza znamená, spýtať sa, či je alergia silná, slabá,...ako sa z toho dostať, len ho vyšťav! Popros alergológa, aby sa Ti na papiere pozrel a vysvetlil Ti aspoň základné pojmy.

sajfonka

Nuž, na alergiu na mlieko mi robili testy z krvi na gastre, ani sama neviem, čo konkrétne, ani som nevedela, že sa to ešte takto delí (?) :( vypýtala som si len papier s výsledkami, kde mám uvedené tie hodnoty, možno kebyže ti to pošlem, skôr sa v tom orientuješ ako ja tam len vidím tie čísla. :) No a potom ma poslali na imuno-alergo, kde som šla kvôli tomu, či nemám histamínovú intoleranciu, no ale zatiaľ mi zistili tieto alergie, na histamínovú sa vraj čaká dlhšie..zistili na tie paradajky, pomaranče, zemiaky, atď.... ostatné je ešte v štádiu testovania.. a už s tou bezmliečnou je to dosť ťažké pre mňa, keďže jednak som bola veľký milovník mliečnych výrobkov, ale to by som tak neriešila, keď mi má byť lepšie, ale to, že skoro všade sa nachádzajú stopové prvky mlieka no a potom do toho tie ďalšie alergie, tak je ťažké pre mňa už aj jesť keďže toľko dumem, čo vlastne smiem ......

Kýčera

Sajfonka, to mám chápať ako alergiu na kazeín alebo laktózovú intoleranciu? Kto Ti testy robí, lekár a aký, či niekto iný? Ak dáš SPRÁVNE informácie a chceš, dokážem ti s tým pomôcť! V tom prípade by nebolo od veci uviesť tiež vek, aká silná je tá alergia, intolerancia,...

sajfonka

hmm..... silna alergia na mliecko .... mlieko a vsetky mliecne vyrobky aj v stopovych prvkoch su uplne tabu, dalej korenie, zelenina ako zeler, paradajky, mrkva..z ovocia ziadne jadierkove, ziadne pomarance... a este stale som vo faze testovania taze mozno este nieco pribudne....