PLESEN ?

Príspevok v téme: PLESEN ?
prosim

Prosim vas,uz par rokov mam skarede nechty na nohach.(zatial len palce na oboch nohach).Bude to asi plesen.Nechty maju inu farbu,aj su hrubsie,zrohovatene a skarede.Vedel by mi niekto poradit,co by som si mala kupit v lekarni?Co sa stane ak je to neliecene..Poradte niekto,vdaka (pretoze vsetko co som pozerala je len na plesne na kozi,medzi prstami..ale nic som nenasla,ked su napadnute nechty,da sa to liecit uz iba tabletkami?)

RNG

Uz viackrat som spominal prirodzene antimikrobialne prostriedke, oreganovy olej(pamajoran) a vytazok z grapefruitovuch semien GSE/citricidal
Oboje su ucinne na plesne.
Oboje sa daju pouzivat silne topicky(miesrne na kozu v spravnom zriedeni) aj systemicky, oralne tj. pre GSE je to 15-30 kvapiek na pol litra vody(zvane horkac) alebo pri oreganovom oleji v zelatinovych tobolkaci 3x300 mg s jedlom(korenina).

prosim

dada,slapky proste nenosim.Na maskovanie pouzivam lak..
RNG a co je to GSE?Dakujem za ochotu a da sa to uplne vyliecit?Ja to uz mam dost dlho a citala som ,ze byva zaplesneny aj cely organizmus.Zevraj plesne nemaju radi kysle prostredie a sladke im prave velmi vyhovuje.A v poslednom obdobi u seba pozorujem strasne chute na sladke.Mam aj suchsiu kozu.A neviete,ake mozno aj bylinky by na to pomohli?Nechtik,alebo zihlava..ten oreganovy olej ma zaujal.

RNG

15 kvapiek GSE do 1/2 deci, vody alebo oleja, natierat nechtu z vrchu i pod necht a tiez okolitu kozu 2 krat denne.
Vystriekat(spray) aj topanky zvnutra, hlavne spice. Tak sa zbavis sporov.
Nenici pecen, ako Sporanox
Podobne pracuje aj oreganovy olej, treba ho riedit na 2 az 5% hociakym olejom alebo kremom.Najlepsie kokosovy alebo tekuty vitamin E

lea

Ahoj, urcite ti zaberie Sporanox - tablety na oralne pouzitie. beru sa 3 tyzdne v pripade plesni nechtov. Su vsak iba na predpis a musia sa pri jeho uzivani robit po kazdom tyzdni pecenove testy, lebo je to velmi silny liek. treba ist ale k dermatologovi.

dada

mala by si vyhladat koziara, bez toho sa toho nezbavis...su na to spec. pripravky , kt. ti moze iba on predpisat...sama to nevyliecis...nechty si zacni liecit az po lete ked sa nenosia otvorene boty a ako to maskujes??? myslim v slapkach???