PF 2016

Kýčera

- a želá aj Námesačný princ. A to si už prečo hodil sem? Vari preto, že Ťa bavila moja konverzácia s krpcami?
-K prianiu sa pripájam aj ja a keďže to klasické som tu už viackrát zverejnila, tak to zoberiem z iného konca. V tomto novom roku vám vinšujem, aby ste zobrali svoj život do vlastných rúk, narábali s ním v rukavičkách, bo to je najvzácnejší a najkrehkejší dar, kt. máte, aby ste svoj život aj žili a neživorili a žili ho tak, akoby to bol váš posledný deň. Prajem vám, aby ste spoznali sami seba, prijali sa a naučili žiť sami so sebou, počúvali vlastné myšlienky a mali sa radi. Poupratovali si v hlave, viac namáhali šedé bunky mozgové, nasávali vedomosti, prebrali zodpovednosť za všetky svoje rozhodnutia a skutky, žili svoj vlastný život, nie život niekoho druhého, nehazardovali s ním, ani so svojím zdravím, nepáchali zlo a zámerne neubližovali, naučili sa tešiť z maličkosti a každého nového dňa...Pohodnosť, lenivosť a minulosť nechali za sebou, žili pre prítomný okamih. Urovnali si svoje vzťahy, odpustili tým, kt. vám ublížili, sebe, nedusili v sebe príkoria, postavili sa každej skrivodlivosti, vyjadrili svoje názory bez skrývania sa, nevpúšťali do svojho vnútra negatívne pocity, nešliapali po žeravých uhlíkov bosou nohou znova a znova a tieto nerozhadzovali okolo seba. Naučili sa veriť ľuďom, vážili si každú pomoc, poďakovali za energiu a čas, chápali významy jednotlivých slov, boli vďační za odoslané posolstvá a tie nechali preniknuť až na dno svojej duše. Prijímali s chladnou hlavou to, že niekedy koniec je aj skutočne konečný a aj keď je veľmi boľavý, že zároveň prináša šancu na nový začiatok. Uvedomili si, že byť šťastný je vnútorný pocit a nezabúdali na to, že ak padnete, máte opäť vstať, prijali podávanú ruku, nevzdávali sa, ale pochopili, že každý takýto pád v konečnom dôsledku vás poučí, zocelí a vy sa stanete silnejšími jedincami. Zabudnite na slová NEDÁ SA, NEMOŽEM, NEVIEM, postavte sa problémom čelom, neutekajte pred nimi, nezamietajte ich pod koberec, netrvajte na svojich mylných názoroch, v každej situácii sa zachovajte ako ČLOVEK. K tomu vám pomôže NÁDEJ, VIERA a tvrdá PRÁCA na SEBE! Do svojho života vpustite aj duchovno a riaďte sa Františkom z Assisi, kt. hovoril : "Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého." Aby vám na ceste novým rokom svietilo len slniečko, osvietilo každý jeden krok a jeho lúče zohriali aj srdiečko.

anjelik *

Ja vám všetkým prajem veselosť v mysli, radosť v srdci a zdravie v tele, nech vás sprevádzajú po celý rok. Tebe, Mesačný princ, nech všetko to nazhromaždené poznanie sa začne spájať do uceleného celku, ktorý zažiari v tvojom srdci a ukáže ti ten správny smer. K lepšiemu a kvalitnejšiemu životu. :o)