Radoslava 123

Príspevok v téme: Radoslava 123
Jatakisto*

Radka vsimla som si ta uz vo viacerych temach a mam pocit ze tapas takisto ako ja. Tiez sa necitis dobre a domyslas si vsetky mozne choroby...ano, aj ja. Asi najhorsie je citat o vsetkych moznych existujucich chorobach a potom si uvedomit ze tieto symptomy mame aj my a uz mame aj diagnozu..haha. No je to smutne ze sa tu musime diagnostikovat a liecit sami, ze sa dojtorom neda doverovat. Ale zas chvalabohu je tu vela dobrych ludi ktori poradia. Ja si tiez myslim ze mam alergie, mykoplazmy, candidu aj parazity. Vyskusane mam snad vsetko, ale stale nie som fit. Prajem ti do noveho roku zdravie a ked budes mat nejaky dobry tip, sem s nim!

Radoslava 123

Jatakisto* - vďaka, dobre si ma odhadla, lebo mňa medicína, zdravotníctvo a veci okolo toho nikdy nezaujímali a nevyznám sa v nich, to je pravda, ale na druhej strane nedokážem prechovávať dôveru voči takému lekárovi (moja lacná doktorka na Slovensku), ktorý namiesto toho, aby pacienta poriadne vyšetril a poslal kade-tade k odborníkom, hľadá príčiny telesných ťažkostí v psychike, kde ale rozhodne byť nemôžu a ani nie sú. Ktosi tu raz písal o potravinových intoleranciách a keď som to čítala, dala som si urobiť testy a čuduj sa svete, intolerancie sa mi ukázali, ja som začala držať diétu a minimálne tých neznesiteľných a nekonečne dlho sa so mnou ťahajúcich tráviacich ťažkostí som sa razom zbavila a už ich nemám, no nepoužiť tak vlastný rozum a dať na radu lacnej doktorky, ktorá za tým vidí psychiku, už by bola zo mňa doživotná psychiatrická pacientka a ťažká závisláčka na antidepresívach. Alebo lepšie povedané, už by som asi bola mŕtva, lebo moje slabé telo by zomrelo na intoxikáciu tými liekmi a ani jeden psychiater by za mnou nevyronil ani slzu, tešili by sa, že som skapala a neviem, či by ešte aj netancovali od radosti na mojom pohrebe. Svet je zlý a človek, ktorý všelikomu dôveruje, sa nakoniec takmer v každom len sklame. Lekári majú výnimočné schopnosti a mimoriadne danosti, majú IQ génius a fotografickú pamäť, majú talenty, aké má málokto, ale pravda je taká, že nie každý lekár využíva tieto svoje danosti na dobré účely, t. j. povýši túžbu pomáhať ľuďom nad túžbu zarábať peniaze a v tom ja vidím hlavný problém. Predstav si, že robíš praktickú lekárku. Príde k tebe pacient, ktorý má časté hnačky a plynatosť. Ak máš svedomie a si dobrý človek a túžba pomáhať ľuďom a vyliečiť ich pre teba znamená viac ako tvoj vlastný zárobok, tak aj za cenu toho, že vieš, že keď budeš konať podľa svojho svedomia, zarobíš menej peňazí, než by si zarobila, keby si podľa svojho svedomia nekonala, ho pošleš na testy na intolerancie a pošleš ho aj na gastro a ešte aj do Rakúska, kde je možné diagnostikovať intoleranciu na fruktózu a sorbit. On absolvuje testy, vyjdú mu intolerancie, začne držať diétu a už žiaden problém nemá. Cíti sa dobre, je šťastný a ty, ak si dobrý človek, si šťastná tiež, lebo si mu pomohla. Potom ti chodí každý rok na prehliadky, všetko je v poriadku a ešte sa mu prestanú aj zuby kaziť, lebo sa kazili, kým jedol laktózu a mliečnu bielkovinu a zmizne mu aj gastritída a zrazu je všetko O. K. Dožije sa vysokého veku v dobrom zdraví. Ale nech by si tak bola zlá lekárka, nepošleš ho kade-tade k odborníkom, nepošleš ho na gastro a o tom, že existuje potravinová intolerancia, sa pred ním ani nezmieniš, hoci vieš, že toto by mohla byť najpravdepodobnejšia príčina jeho problémov. Radšej ho pošleš na psychiatriu, nech si tam ide poležať a začneš mu dohovárať, aby bral antidepresíva, podľa možnosti čo najvyššie dávky. On ti slepo dôveruje, poslúcha ťa a ty ako človek zlý, sa tešíš, že ho vidíš tučného, lebo od liekov pribral, že ho vidíš s boľavými kĺbami a on sa potom, chudák, vláči po ortopédoch, ktorí naňho navrieskajú, že je to jeho chyba, lebo nemá byť tučný, preto má teraz vydraté kĺby a artrózy a krivú chrbticu, vláči sa po diabetológoch, lebo dostal cukrovku, vláči sa po kardiológoch, lebo odpadáva (kto by neodpadával z vysokých dávok psychiatrických liekov) a všetci "odborníci" na ňom zarábajú, majú ťa radi, lebo im posielaš ťažkými psychiatrickými liekmi zničené telá, ktoré ani nepovažuješ za ľudí, ale za hračky vo svojich a ich rukách a všetci sa zabávate, a tešíte, ako ste na hlupákoch (rozumej ľuďoch nezaujímajúcich sa o medicínu a nerozumejúcich týmto veciam, ktorí ale môžu byť dobrými odborníkmi v iných oblastiach...) zarobili slušné prachy. Bola by si šťastná, keby si ako lekárka zarábala peniaze za takúto cenu? Za cenu, že ubližuješ ľuďom, ktorí do teba vkladajú dôveru? Ja nie. Preto to ani nechcem robiť a pravdupovediac, trochu ma aj otravuje, že si musím všelijako na vlastnú päsť zháňať informácie, ktorých je na internete málo (v knihách už viac), len aby som sa dozvedela niečo o sebe, lebo chcem o sebe poznať pravdu za akúkoľvek cenu. Preto tápam a hľadám, ale neprestávam hľadať. A neľutujem navštevovať lekárov súkromných a drahých, lebo voči tým prechovávam viac dôvery ako voči lacným, ktorí sa snažia pacientovi vymyť mozog tým, že jeho hnačku označia za psychický problém, nuvedomujúc si pritom, že pacient má svoj vlastný rozum a aj ho použije a nenechá si ho vymyť, ale radšej naďalej bude hľadať svoju pravdu, veriac pritom, že kto hľadá, ten aj nájde.
Aj ja ti želám veľa šťastia v novom roku a jasnačka, že aj všetkým účastníkom fóra a hlavne, aby si mala šťastie na dobrých a svedomitých lekárov, ale aj dosť peňazí na navštevovanie tých, ktorí sú súkromní a drahší a aby si vždy a za každých okolností spoznala pravdu o sebe a o svojom skutočnom zdravotnom stave, ktorú spoznať túžiš a dozvedela sa, čo sa dozvedieť chceš. No najviac zo všetkého si želám, aby sa aspoň z niektorých účastníkov tohto fóra stali v budúcnosti dobrí, svedomití a zodpovední lekári, ochotní liečiť ľudí tak, ako by liečili samých seba a svoje deti, ktorí na fórum nezabudnú a prispejú cennými radami.