adopcia dietatka

Príspevok v téme: adopcia dietatka
sanny9

ahojte mám 24 rokov a zrejme pre ženské zdravotné problémy nebudem môcť mať nikdy vlastné detičky.. pomaličky sa s tým zmierujem no napriek tomu však veľmi túžim po detoch túžim dať dietatku rodinu a domov. Chcela by som sa spýtať či je tu žienka ktorá si adoptovala dietatko a čím všetkým ste si museli prejsť čo všetko treba mať splnené pri adopcii? dakujem velmi pekne za každú radu

Carny

Ahoj,

viacmenej Ti chcem len oživiť tému pre niekoho, kto má s adopciou dieťatka vlastné skúsenosti.
Ja viem len, že kamarátka tým prešla a nie je to ľahké. Mnohí ľudia si myslia, že v detských domovoch je veľa detí a je jednoduché si nejaké osvojiť. Viem, že ona s manželom boli ideálny pár, ale dostali na výber rómske dieťa (tých je dosť) alebo dieťatko s postihnutím. Aby si si mohla adoptovať zdravé, nerómske dieťa, je to dosť dlhá procedúra a takých detí je málo. Väčšina detí je tam s tým, že matky o ne sem-tam prejavia záujem a už to dieťa nemôže ísť na adopciu.
Ale ako hovorím, nemám osobnú skúsenosť, tak si skús prezistiť úplné informácie z oficiálnych zdrojov.
Veľa šťastia...