Velmi silna menstruacia

moncisko

ja byť tebou žiadne také lieky neužívam, však keď máš krámy je dobre keď ich máš a nie ich zastavovať, aspoň sa dobre prečistíš

Biankaaa

Mám MS od 11 rokov. Dnes som bola u gynekologičky. Dala mi Ascorutin a ešte kvapky, železo a Dicynone ( nepamätám si presne názov) . Taktiež mám piť citrónovú vodu. Dnes som si vložku menila už asi 5-6 krát. Je to nepríjemné len hlavne treba ísť ku gynekologičke :) . Nebojte sa ;) .

mns

a ešte že ja sa doma hrozne hanbím keď to mám a hlavne pre tatinom lebo on bere ešte ako malé dievčatko, lebo som jedináčik a majú len mňa a ja si chcem pridať ešte dosť dlho a ja chcem aby ma teda ocino bral ako jeho maličké dievčatko lebo tak som bola vychovaná, mala som všetko čo som chcela a som aj rozmaznaná a proste teraz mi trhá srdce keď mám keď mám v živote takúto pičovinu ktorú ani potrebovať nebudem lebo ja deti nechcem a chýbajú mi tie detské časy, proste už som psychicky na dne vždy keď dostanem menzes tak to proste nezvládam.. ja končím už to takto nepôjde dalej :((vyjebaný život

mnzs

poradíte mi prosím keď len trocha nadskočím tak sa mi vylúči hrozne veľa krvi aj také hnedé krvné zrazeniny ..prosím pomoc ..

majus85

Ja som tiež mávala silnú menštruáciu, síce nie až tak, ako tu niektoré píšete, ale bolo to dosť nepríjemné. Minule mi na krvných testoch zistili, že mám anémiu, čiže nedostatok červených krviniek, a doktorka sa ma aj spýtala, či mám silný menzes. Nechápala som, ako to s tým súvisí. Kvôli chorobe som si teda upravila stravu, t.j. pridala do nej viac železa (pšeno, kapusta, špenát, zelená zelenina a hovädzie mäso). Bola som veľmi prekvapená, keď hneď prvá menštruácia bola omnoho slabšia. Teraz už žiadne problémy nemám, len si stále dávam pozor na stravu a snažím sa ju stále obohacovať o železo. Možnože aj u vás je nejaký takýto problém, ja teda jednoznačne odporúčam :D

karolinka122

tu alchemilku pred menzes a mysi chvost pocas, naozaj zabera, mne az zastavuje menzes a to silny, snad pomoze aj vam....

MultiLevel

BubliFuck, v tvojom pripade by som urcite zasla za detskou gynekologickou, neboj sa, nebudes mat z toho traumu na cely zivot. Raz k nej zacnes chodit tak ci tak. Teraz je dolezite tvoje zdravie takze nejake zdrahanie sa nie je namieste :)
Dnes som si s kamaratkou pisala o krcoch pri menzese a poradila mi, aby som preventivne pila alchemilkovy caj, a uzivala zelezo a vitamin C. Jej to vraj velmi pomohlo, najma ten caj a zelezo. To kamaratke poradil lekar... Avsak, zrejme si to nemozes kupit sama (predpokladam, ze nemas peniaze), ani ordinovat si to nemozes ako chces. Skus povedat o tom mamine, mozno ti tieto vitaminy zadovazi. Doktorka ku ktorej by si mala ist, ti taktiez cosi poradi :)
Dalsie typicke babske rady su, aby si nikdy nesedavala na studenej zemi, v zime nos predlzene tielka, ktore ti zakriju krizovu cast, nekupuj si kratke bundicky, vyvaruj sa prechladnutia atd atd

BubliFuck

Mám 11 r. Určite si myslíte už hneď na začiatku, že som retardované decko... ale nie je tak!
Takže mne prišiel ms pred jedným rokom, bol slabý, nebolelo ma brucho... proste pohoda. Ale jak som dosiahla 11 vek, tak uplne že krče, neviem niekedy ani kľude sedieť.
Veľmi by mi pomohlo kebyže možem ostať doma zo školy. Ale nemožem. Mám strašne že moc vymeškaních hod.
Pred mesiacom som išla s maminou na pohotovosť, dali mi injekciu a ževraj mám ísť ku gynekológovi. Hovorila mamina že aj ona v mojom veku tam už bola. Ale malan som ísť až keď mi to odišlo.
Odišlo mi to, a NEŠLA som. Tak som sa spýtala že prečo. Mamina že : Mala by si z toho celoživotnú traumu...
Nechápala som, až potom som pochopila...
Na bolesti mi nepomáha vôbec že Nospa (neviem ako sa to píše :D) aj keby som si zobrala 2x.
Tuto pozerám že čo píšete, a tak asi sa spýtam doktorki ak tam pojdem... Ms mávam 4-5 dní (silné). A je to aj asi z prechladhutia. Aspoň kebyže možem ostať doma ležať. Ale nemožem. :(

kabel

no pri takejto silnej menstruacii by som urcite zvazila aspon docasne liecbu liekmi, bola si u detskeho gynekologa s mamou?