psychika

Príspevok v téme: psychika
Alissa

Ahojte!
Liečim sa z anorexie, jedlo už ani neriešim, jem čo mi dajú, aj viac-menej bezproblémovo si sama dam čo chcem (čokoladu a tak), ale stále nepriberám. Ako rýchlo sa podarilo pribrať vám? Okrem toho mávam také úzkostno-depresívne stavy, ale nie z jedla, ale také, že neviem čo do budúcna a tak...môže to mať tieto stavy súvisieť s podvýživou? Ja to prisudzujem tomu, preto sa snažím pribrať. Lebo nikdy som také nemávala. Nie je to nič katastrofálne, len ma to trápi (beznádej a pod).

Vdaka za všetky vaše rady a skúsenosti ;)

Cliattsi

Problém bude v podpore možno aj v podpore od rodičov a aj vo vašej dôvere k rodičom, môže sa stať aj to, že vám rodičia, hlavne mama nedôveruje, alebo nemáte medzi sebou dobré vzťahy. Nízke sebavedomie vypláva aj z toho, ako si rodič váži svoje dieťa a či na neho nekladie prílišné nároky a či je ochotný si vypočuť jeho názor

soc2015

ahojte, potrebovala by som menšiu pomoc, bola by som veľmi rada keby mi napísala nejaká žena, ktorá trpí alebo trpela bulímiou :( ďakujem

sara.11

Alissa, ja viem ze to ako clovek vyzera nie je NAJDOLEZITEJSIE, ale myslim ze je to dost podstatne, kazdy sa predsa lepsie citi, ked vyzera dobre... kto by chcel vezerat zle, ze? :)

tak to si vaz, ze si mozes dat na ranajky tri chleby so syrom a nepribrat, vies co by som za to dala ja? velmi by som chcela jest ako normalni ludia, dat si pecivo, ryzu alebo zemiaky k masu, cestoviny, krupicu, buchty alebo pizzu a udrziavat si vahu....lenze to je pre mna nerealne, ale tak co neurobim pre to aby som sa citila vo svojom tele dobre, radsej budem jest ako zajac a cely zivot bojovat s jedlom

Alissa

Ale nie je podstatné ako vyzeráš, ja viem, že sa mi to lahko povie, ale nie je to tak. Viem o čom hovorím, ved i ja som si prešla (prechádzam) anorexiou. Treba zmeniť pohlad na vec. Ja pekne teraz ranajkujem so sladeným čajíkom 3 chlebíky a syr.
Jediné čo ma trápi je ten nepokoj v hlave, ktorý sa občas objaví. Verím, že to prejde....
Držím všetkým (aj sebe) palce!!!!

sara.11

ahoj, ja som mala pocas anorexie depky, potom mi to preslo do bulimie po ktorej som pribrala 30kg a depresie o dost horsie... presne ako pises neviem co do buducna, netusim co so mnou bude, ako sa o seba postaram, co budem robit atd... takze po pribrati je moja psychika na tom ovela horsie :( preto sa teraz opat vraciam k anorexii, uz sa mi podarilo 15kg z tych 30 schudnut, a aj ked depresie mam stale, tak su o trosku miernejsie, lebo viem ze ak sa mi v zivote nieco nepodari, tak budem mat aspon svoju vysnivanu postavu

Alissa

Verím, že ak priberiem, psychika (hormony a tak) budu zase v poriadku...predsa len podvýživa ovplyvnuje aj správne fungovanie mozgu...nie?