Rozhodnutie a mladší partner?

Príspevok v téme: Rozhodnutie a mladší partner?
Maťa1506

Dobrý deň.

Potrebovala by som radu, no prosím, nesúďte ma. Mám partnera, s ktorým žijem. Je to moja prvá láska od 15 rokov a sme spolu už 12 rokov. Problém je v tom, že vždy mal problém s prejavovaním citov..Nikdy som dáko necítila, že ma ľúbi, ale bola som s ním, lebo som ľúbila ja jeho....Ako však nastúpil do svojho prvého zamestnania (čisto chlapský kolektív), začalo to viac chladnúť medzi nami...resp. mali sme svetlé chvíľky vo vzťahu. Celý vzťah som sa podriaďovala ja jemu, lebo som si myslela, že to tak má byť..že je vzťah o kompromisoch....na to, že sme spolu toľko rokov, nemáme skoro žiadne spomienky...Jemu sa nikam nechce chodiť, najradšej sa hrá na PC alebo sa venuje cvičeniu a podobne....Málokedy sa stane, že niečo vymyslíme...Pravdupovediac, väčšinou sa s ním nudím...ale brala som ho ako istotu, niekoho, bez koho byť nemôžem, na kom som závislá...nemyslím finančne (mám prácu, oddelené účty, čiže ho nijak nevužívam, platby za byt máme podelené 50/50), ale emocionálne....Začiatkom roka sme si kúpili byt na hypotéku...bola som šťastná z bytu, hoci už počas vybavovania vecí som sa v ňom párkrát sklamala.....ale povedala som si, že čo už...vzťah je obetovaní sa pre druhého...tak mu predsa môžem dokázať lásku a že je náš spoločný život pre mňa dôležitý.....Náš domov mi robil veľkú radosť....avšak on ma vždy dokázal nejakou hláškou zraniť...Napr. pri kupovaní doplnkov (za MOJE peniaze) zahlásil, že sú to zbytočnosti a že ktovie či ich všetky využijeme...Chcela som mu len vytvoriť domov...a som žena..nebudem mať predsa v obývačke len stolík a gauč....Napr. tiež mám zakázané používať niektoré JEHO veci...vraj si neviem vážiť veci podla neho.....Odišiel na služobnu cestu,. Celych 12 rokov som mu bola verna....Nikam som nechodila, nikdy som s nikym neflirtovala, a aj pripadnych "napadnikov" som odhanala....prec bol 4 mesiace...dva mesiace som bola smutna, bolo mi za nim smutno...no potom prisiel on....ma 20 rokov....a ja som stastna ako nikdy predtym....Nikdy predtym som niekoho tak nelubila ako jeho....nikdy som si neverila ako pri nom.Podporuje ma v budovani si kariery, plneni si snov, hovori mi vsetky tie krasne veci ako ma miluje, aka som nadherna, pre neho stvorena a ja nemozem uverit, ze by ma niekto mohol takto milovat ako on....Miestami pochybujem ,ci je to naozaj laska z jeho strany..ci nie je len poblaznený..ale on hovori stale o tom - po dvoch mesiacoch stretavania sa, ze si ma chce vziat..ze chce mat so mnou deti....Niekedy viem,ako sa rozhodnut, niekedy nie. Som velmi zmatena...Na jednej strane KONECNE STASTNA, na druhej NESTASTNA, lebo sa bojim...Mam strach zo svojho rozhodnutia....Poradte mi, prosim...Ostat vo vztahu s clovekom, s ktorým ani neviem, ci ma miluje a zit zivot v istote a skor v smutku, nedoceneni...alebo si zacat oficialne vztah s novym partnerom - no s 20 rocnym?......Mate niekto s tymto skusenost? Prosim...
ĎAKUJEM VŠETKÝM....

Prezyvka055

No tvoj partner je mozno nudny ale na druhej strane neni hajzel a podvodnik ako ty.

Mozno ked trosku dospejes pochopis.

Slobodna

Muz je cin a zena je slovo. Muzi svoju lasku prejavuju cinmi, zial zeny stale ocakavaju sladke recicky, ako dokazy lasky a muzske ciny beru ako samozrejmost. Vies, povedat ti moze kto chce, co chce, ale to, ze niekto s tebou chce byvat je uz nieco ine. Tvoje rozhodnutie ti nikto neulahci, mozno ten zajo (prepac, ale 20 rocny?) ti ma len ukazat, co je skutocne dolezite a stoji za to, si to vazit.

lolinka

chcela som ti poradit, ze povedz priatelovi, co by si chcela, co ti vo vasom vztahu chyba ale ked ti zakazuje pouzivat svoje veci, tak to asi ani nema vyznam, asi si ta ani nevazi. zvaz, ci chces v takom vztahu zostat, neber to tak, ze musis mat chlapa za kazdu cenu, ze k mlademu pojdes, len ak si budes ista, ze to ma buducnost, inak ostanes so starym. ber to tak, ze sucasny vztah ti nevyhovuje a ak z neho chces vycuvat, tak je jedno, ci ti novy vztah vyjde alebo nie. spolocna hypoteka je sice dost velky zavazok, ale da sa to vyriesit. nemusis nechavat priatelovi cely byt a urcite mu ho nenechavaj, ak si do neho vrazila svoje peniaze, byt mozete predat a peniaze si spravodlivo rozdelit. poznam par, ktory si vzal hypoteku na byt a potom sa rozisli, ta baba si nasla ineho. sprvoti ten byt prenajimali, peniaze z prenajmu si delili fifty fifty, on byval u rodicoch. potom ho ta baba chcela predat, lebo si chcela kupit byt novy. a tak to poriesili, byt predali, rozdelili sa.

pistek

Ja verim ze sa taketo nieco stava. Poznam par podobnych skutocnych pribehov z realu. Sama som tento pocit emocie city osudovost istotu o niekom zazila zatial iba raz. Ze som vedela a citila hned, ze je to ON..
Chod za hlasom srdca (pocuvaj svoj vnutorny hlas..6ty zmysel, tusak), no pouzivaj aj rozum racio..

Kýčera

Kkkkkk, nemám Ti čo prepáčiť, veď si mi odpovedal a slušne. Koľko máš rokov? Odhadujem to na 30-ku. Ver, či never, ale ja som kedysi dávno toto zažila! Stretli sme sa prvýkrát, vyznal mi lásku a začal tlačiť do hlavy tieto kaleráby, zbytočne som ho od seba odháňala a vymýšľala si preto rôzne odstrašujúce príhody. Mal pri sebe spolužiačku, núkala sa mu, ale on ju ignoroval. Poznal ma z fotografií a čo viem, tak si strieľal zo mňa jedna radosť. Stačilo jedno stretnutie naživo a zmenil nôtu. Trvá nám to už niekoľko desaťročí a nie a nie sa ho zbaviť, vymeniť za mladší model...Už sme po záručnej lehote, kto by sa už s nami otravoval? Z toho vyvodzujem, že ak sa to stalo mne, môže sa to prihodiť hocikedy hociktorej.

marcela234

Preco to s nim neskusit? Ak si ta ziskal po12 rokoch ineho vztahu, asi na tom nieco bude, nemyslis?????

Dostala si ho uz do krizivej situacie ? Ako reagoval?
Myslis, ze ma na to postarat sa o vas? Ma aspon potencial? Vnimas ho ako mladeho?

A to najhlavnejsie co k nemu citis, mikujes ho tiez? Je to cisty cit ak ano tak zariskuj a aj keby furiky padali drz sa ho, ocividne ti otvoril oci.

kkkkkk

@Kýčera Prepáč, ale po dvoch mesiacoch niekomu hovoriť, že chcem s ním prežiť život, chcem deti a pritom dotyčný má 20 rokov. Muži v tom veku majú iné priority ako sa sobášiť, tomu ver. Pekných viet je plný internet, fakt, sms, čo len chceš a veľa to nestojí. Chlapík je evidentne skúsený, vie ako na to, ide mu to rýchlo. Predošlý 12 ročný prechodený vzťah bez nejakého posunu tiež nie je to pravé.